18:51, 09 листопада 2018

У луцькому виші відбулось свято української писемності та мови. ФОТО

9 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови з ініціативи організаторів: працівників бібліотеки Луцького НТУ, кафедри української та іноземної лінгвістики в читальному залі бібліотеки відбувся урочистий захід, у якому взяли участь викладачі та студенти.

Про це повідомили у виші.

У вступному слові провідний бібліотекар Світлана Сакович зауважила, що сьогоднішнє свято – День української писемності та мови – приурочене захисту рідного слова.  А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора.

Доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва у  доповіді «Мова – наше безсмертя» наголосила, що мова – дзеркало життя або, як висловився відомий німецький мовознавець Гумбольдт: «Мова – картина світу».  У мові ми не лише знаходимо себе, а й залишаємо себе у ній. Мова, якою ми говоримо – це наше безсмертя.

«З усіх людських відкриттів найдивовижнішим є письмо, система умовних графічних знаків, за допомогою яких передаються окремі поняття і сполучення понять мови. Письмо започаткувало епоху документальної історії», – зауважила доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Інна Горобець.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – захід, що проводиться на Українському радіо до Дня української писемності та мови. Таку акцію розпочали у 2000-му році. Кожного року в Україні та за її межами слухачі беруть участь у написанні диктанту. Популярність радіодиктанту зростає. На заході, присвяченому Дню української писемності та мови, викладачі та студенти Луцького НТУ також долучилися до участі у акції «Всеукраїнський диктант національної єдності». Текст диктанту створили автори на замовлення Українського радіо відповідно до норм правопису. У читальному залі бібліотеки пролунав голос диктора Олександра Авраменка.

Технічним оснащенням аудиторії займався завідувач лабораторіями кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Віталій Самарчук.

На завершення заходу учасники мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Рідна мово! В тобі від Бога кожне слово!», яку підготували працівники бібліотеки Луцького НТУ. У ній представлені найновіші підручники, посібники, словники та періодичні видання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: