09:32, 15 Лютого 2019

У луцькому виші школярів навчають ІТ-ішній справі. ФОТО

У Луцькому національному технічному університеті відбулося офіційне відкриття зимової ІТ-школи при факультеті комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Організаторами заходу виступили кафедра комп’ютерних технологій та професійної освіти та кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки.

Про це повідомили у виші.

Передусім привітала учасників школи завідувач кафедри комп’ютерних технологій та професійної освіти Наталія Чернящук. Вона розповіла про умови участі у навчанні та побажала школярам успіхів у досягненні їхніх мрій.

«Це перша школа, пробний навчальний проект, який ми створили спільно з кафедрою комп’ютерної інженерії та кібербезпеки як платформу для того, щоби покращити подальше навчання після школи. Сьогодні світ розвивається зі швидкістю світла, на ринку праці з’являються нові професії і сучасному школяреві стає важче визначитися, в якому напрямку варто продовжувати навчання після школи. Саме з метою допогти учням об’єдналися дві кафедри і створили таку навчальну платформу, яка допоможе школярам розвинути свій потенціал, вдосконалити такі важливі якості як комунікація, мотивація, освоїти основи програмування, покращити розмовну англійську мову та зробити свій крок до успішного майбуття. Тут немає нудних уроків, об’ємних домашніх завдань, незацікавлених у своїй роботі викладачів та балової системи оцінювання. Ми пропонуємо практичні заняття викладачів-практиків та актуальні знання, без яких стати успішним фактично неможливо», – сказала вона.

Своєю чергою, вітальне слово виголосив проректор із науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук.

«Я вітаю тих учнів, які знайшли можливість та бажання приїхати до нас для того, щоб почерпнути щось нове, відчути студентське життя, будучи ще школярем. Я щиро радий, що ви зробили такий відповідальний крок. Вибір майбутньої професії – складна і відповідальна справа і кожен з нас, проходячи цей шлях, робив певні помилки, тому у вас є можливість мінімізувати ці помилки і зробити правильний крок. ІТ-технології, комп’ютерна техніка, робототехніка – це мабуть найбільш динамічна сфера нашого життя, яка швидко розвивається, потрібні системи управління, сучасні засоби швидких обрахунків… тому у вас є унікальна можливість чомусь навчитися, зрозуміти, чи правильно ви обрали свій шлях, передати досвід своїм колегам. Думаю, що ті три дні, які ви тут проведете багато чому вас навчать», – зазначив він.

Потому декан ФКНІТу Ростислав Редько розповів про факультет та спеціальності, які він пропонує абітурієнтам, а також про вступні випробування, необхідні для вступу.

«За ці три дні ви ознайомитеся з нашою лабораторною базою, нашими можливостями, вас навчатимуть наші чудові викладачі. У вас дуже розумні очі, мені здається, що ви майже уже комп’ютерники, тому бажаю вам успіхів та визначеності у вашому житті та навчанні», – сказав декан.

Продовжив знайомство із школярами завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Петро Пех.

«Наша сьогоднішня зустріч дуже важлива. Ми розуміємо, що ви будете гідним поповненням нашого університету, ми маємо потребу у таких розумних та «продвинутих» молодих людях, які бажають навчатися на наших спеціальностях. Я впевнений, що саме ці люди будуть основою, що визначатиме розвиток усього суспільства та країни. Спеціальності, які входять в ІТ-комплекс – це найскладніша галузь, яка тільки може бути, тому обираючи їх, ви маєте бути готовими, що вас чекають важкі завдання, щоденна робота, але ми віримо, що ви – саме такі. Такими людьми ми пишаємося, спасибі вам за ваш вибір», – сказав завідувач кафедри.

Насамкінець із мотиваційним словом виступив ректор Луцького НТУ, який наголосив, що ІТ-індустрія завжди попереду, а люди, які її творять – переможці. Саме такими він побажав стати й школярам.

«Я думаю, тут зібралися ті люди, які відчувають, що вони щось можуть і на щось здатні і що наш університет може дати поштовх та можливості для досягнення вершин. Країни, яка робить ставку на розвиток ІТ-індустрії завжди будуть попереду або в тренді, якщо ви визначитеся з тим, що ви можете максимально взяти щось із цього напрямку, то ми на правильному з вами шляху. Я бажаю вам себе реалізувати і щоб ви були переможцями у житті», – побажав він школярам.

Варто зазначити, що заняття відбуватимуться впродовж трьох днів із 10:30 до 14:50, у комфортних технічно-обладнаних аудиторіях Луцького НТУ. Участь у школі беруть 45 учнів 8-11класів із різних міст та селищ Волинської області. Для того, аби пройти відбір в ІТ-школу, учні проходили он-лайн тестування на рівень підготовки та орієнтування в сфері інформаційних технологій. Навчатимуть учасників проекту основам веб-розробки, робототехніки, основам програмування та object-oriented programming. Після завершення школи, кожен учасник отримає відповідний сертифікат. Крім того, щоби розважити гостей університету, Студрада Луцького НТУ організує вечір знайомств, де також визначать найактивніша молодь, яку відзначать грамотами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: