12:55, 21 Липня 2019

У Луцькому районі гинуть бджоли

Пропали 14 вуликів: житель Луцького району нарікає на загибель бджіл внаслідок обробки посівів хімікатами.

«19. 07.19 в мене знову потравили бджоли, 14 вуликів в селі Романів Луцького району Волинської області. Це вже потрава за 3 роки. Агроном Середа не попередив сільраду про кропіння соняшника, який знаходиться на віддалі 1 км. Держпродспоживслужба не реагує, хоча я написав заяву в 13.00. Казали, що приїдуть в 15.00, не приїхали. Подзвонив в поліцію. Поліція не присилає наряд. Блокує це Заремба СТОВ «Романів». Телефонне право діє. Пишіть в кого були подібні ситуації», – писав Іван Войчук  у «Фейсбук».

Він повідомляє, що це вже другий випадок отруєння бджіл за останні три роки та звинувачує у цьому керівника СТОВ «Романів» Віталія Зарембу, називаючи його місцевим феодалом та стверджуючи, що той «телефонним правом» блокує виклик поліції. Зокрема, 12 сімей бджіл йому отруїли у 2017 році, нині загинуло вісім бджолосімей. Чоловік також стверджує, що у його колодязі високий вміст нітратів у воді і просить представників влади відреагувати.

Нагадаємо, у червні про масову загибель бджіл повідомляли у селі Мирному Горохівського району.

Загалом в Україні минулого місяця загинули 18 тисяч сімей бджіл через обробку посівів небезпечними для комах пестицидами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: