18:59, 17 Липня 2019

У Луцькому районі бунт проти «Волиньобленерго»*

Через систематичні відключення світла та перепади напруги в мешканців Луцького району, зокрема в жителів сіл Струмівка, Боратин, Рованці, Зміїнець та інших, люди пішли на розбірки до «Волиньобленерго».

Мешканка села Струмівка Олена Кулієва нарікає: відключення електроенергії стали досить частими і відбуваються це без попередження.

«Через це виходять з ладу дорогі електроприлади, а жителі відчувають величезний дискомфорт, бо сучасне життя досить тісно пов’язане з використанням електроенергії, — зазначає Олена. – Раніше світло відключали один раз в тиждень, тепер це здійснюється через день».

Жінка неодноразово надсилала заяви до ПрАТ «Волиньобленерго», але отримала одну відповідь, в якій зазначено, що 5 січня 2019 року відбулось аварійне відключення в зв’язку зі зверненням МНС. В телефонному режимі питання взагалі не вдається вирішити.

Голова Підгайцівської ОТГ Юрій Семенюк, наголошує: кількість людей, які незадоволені роботою підприємства дуже велика.

«Завтра під ці стіні прийдуть сотні людей і представники підприємства будуть змушені відповідати за якість їхніх послуг», – каже голова.

Разом із людьми під стінами «Волиньобленерго» був і кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» Вячеслав Рубльов. Він каже, що до нього, як до чинного депутата Волинської обласної ради, мешканці Луцького району звертались неодноразово із цією проблемою. Проте оскільки ПрАт «Волиньобленерго» — це стратегічне підприємство, яке свого часу забрали у приватну власність, то вплив на структуру дуже важко знайти.

«Люди платять немалі кошти за електроенергію і мають право на якісне електропостачання. Прикро, що свого часу окремі високопосадовці дозволили приватизувати таке підприємство, тож держава і наша область зокрема втратили вплив на цю структуру. Саме тому я виступаю за те, аби стратегічні підприємства лишались у власності держави», — підкреслює кандидат.

Натомість у «Волиньобленерго» запевняють: відключення пов’язані виключно із ремонтом електромереж, мовляв, потрібно замінювати електросистему.

«Проблему електропостачання можна розділити на кілька складових. Луцький район є досить привабливим для проживання. Житлові масиви активно забудовуються і навантаження на підстанції з електропостачання стали дуже вагомими, – пояснює директор з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» Володимир Перчук. – Мережа електросистем зношена, екстремальні погодні умови змушують постійно ремонтувати підстанції та і для підключення нових споживачів лінії треба відключати. Цьогоріч на  відновлення мережі керівництво компанії виділило близько 28 мільйонів гривень».

В результаті зустрічі у ПрАТ «Волиньобленерго» пообіцяли провести аналіз відключень електропостачання та проінформувати населення щодо ліквідації проблем, які виникають.

« А щоб не виникало таких проблем, потрібно вкладати кошти на реконструкцію та оновлення мережі, але через приватну власність керівництво не сприяє якісному наданню послуг жителям та підприємствам, які функціонують у районі, — наголошує кандидат в депутати до Верховної Ради. — Прошу проінформувати представників об’єднаних територіальних громад Луцького району про  реалізацію інвестиційної програми із будівництва, модернізації та реконструкції електричних мереж у Волинській області».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: