17:02, 22 листопада 2018
У луцькій лікарні відремонтували ліфт та приміщення лабораторії. ФОТО
Сьогодні, 22 листопада, представники міської влади здійснили візит у КП “Луцька міська клінічна лікарня”. Радник міського голови Ігор Поліщук, заступник начальника управління капітального будівництва Микола Цвірук разом із медиками оглянули оновлені приміщення та відділення лікарні, а також замінені лікарняні ліфти.
Про це повідомляють на сайті Луцькради.
Спершу побували у бактеріологічному корпусі, де провели капітальний ремонт та реконструкцію приміщення. Корпус, у якому розміщена бактеріологічна лабораторія, був побудований майже 40 років тому. Приміщення баклабораторії потребували невідкладного капітального ремонту. З місцевого бюджету було виділено 742 тис. грн. Тут оновили гардеробну та кімнату для зберігання документів.
Як розповідає директор КП “Луцька міська клінічна лікарня” Лариса Духневич, міська клінічна лікарня – одна з небагатьох в Україні міських лікарень, яка може похвалитися власною бактеріологічною лабораторією. Тут проводять дослідження різного біологічного матеріалу з метою виявлення патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, які можуть бути причиною різних інфекційних захворювань. Лабораторія атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я та має дозвіл на роботу зі збудниками 3–4 груп патогенності.
Потому посадовці оглянули та ознайомилися з роботою діагностично-лікувальних кабінетів ендоскопічного підрозділу Луцької міської клінічної лікарні, у яких також проведено капітальний ремонт.
За словами Лариси Духневич, у міській клінічній лікарні допомога надається не лише мешканцям Луцька, а й жителям області. Частка іногородніх серед пролікованих сягає 30 %. Завдяки сприянню народних депутатів України від Волині при розподілі субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам були виділені кошти на придбання ендоскопічної відеостійки для Луцької міської клінічної лікарні.
Щорічно у лікарні виконується понад 7000 ендоскопічних обстежень, 600 маніпуляцій та 300 операцій. У закладі на базі відділення ургентної хірургії та ендоскопічного підрозділу вже більше 20 років функціонує центр надання допомоги хворим з шлунково-кишковими кровотечами. Тут лікуються більше 120 пацієнтів з такою патологією, виконується близько 150 ендоскопічних операцій з зупинки шлунково-кишкових кровотеч. Результатом планомірної роботи стала відсутність випадків смерті пацієнтів лікарні від шлунково-кишкових кровотеч протягом останніх років, в той час як в Україні летальність від цієї патології сягає 8 %.
Ендоскопічний підрозділ поповнився сучасною ендоскопічною стійкою “Pentax” експертного класу з трьома апаратами: гастродуоденоскопом, колоноскопом та бронхоскопом загальною вартістю 4 млн грн. Це обладнання дозволяє отримати якісніше та детальніше зображення, ніж фіброендоскопи, що дозволяє значно краще візуалізувати судини та дрібні структури слизової оболонки шлунково-кишкового тракту з значним оптичним збільшенням. Висока роздільна здатність екрану дозволить діагностувати найменші пошкодження шлунково-кишкового тракту та провести своєчасне лікування. Це значно покращить виявлення передпухлинних та пухлинних захворювань, підвищить якість проведення ендоскопічних операцій.
Заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Андрій Смольянінов зазначив, що кабінети ендоскопії капітально відремонтовані згідно сучасних вимог. Аналогічне обладнання широко застосовується у клініках інших країн. Також проведено ремонт у післянаркозній палаті. Кабінети комп’ютеризовані та підключені до єдиної госпітальної системи зберігання даних.
Окрім цього, вдалося вирішити ще одну нагальну проблему – встановлення нового ліфта, яким доставляють пацієнтів до операційного блоку. До кінця року планується замінити ще один ліфт.
Залишити відповідь