10:10, 09 Жовтня 2023

У Луцьку завершився ХХ фестиваль «Стравінський та Україна»

У церемонії закриття ювілейного фестивалю  взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Міжнародний музичний фестиваль «Стравінський та Україна» – єдиний фестиваль Волині, присвячений класичній музиці в усіх її жанрах та стилях. Популяризація творчості Ігоря Стравінського, дослідження його зв’язків із Україною, а також пропагування кращих зразків світової і української музичної класики, – такою є мета фестивалю. Доброю традицією кожного фестивалю є прем’єра творів Стравінського, які до цього часу в Україні не виконувалися, або яких немає в аудіозаписах.

Під час заключного шоу глядачі могли насолодитися концертною програмою Rock Organum. Цей колектив під керівництвом молодої диригентки Тетяни Драник сміливо експериментує, гармонійно синтезуючи рок і класику. Орган, фортепіано, саксофон та інструментальний ансамбль «Імпреза» – саме у такому поєднанні були виконані хіти із репертуару легендарних груп Rammstein, Pink Floyd, Eurythmics, Queen, співачки Тіни Тернер, а також популярна класика.

«Ігор Стравінський — всесвітньовідомий композитор, родина якого походить з Волині. В Устилузі, у його родинному маєтку створено єдиний музей, присвячений композитору. Ми пишаємося таким відомим волинянином і з задоволенням насолоджуємося його творчістю, – зазначив Григорій Пустовіт. – Родзинкою сьогоднішнього концертного шоу було поєднання органу та рок-мотивів. І це лишило неймовірні враження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: