09:13, 15 Березня 2023

У Луцьку завершили реалізацію чергового міжнародного проекту

У лютому завершилася реалізація чергового проекту міжнародної технічної допомоги «Промоція та захист природної спадщини міських річок і прибережних територій Жешува та Луцька». Тісна співпраця Луцька із закордонними містами-партнерами вже традиційно приносить гарні результати.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Незважаючи на виклики, що постали у зв’язку з війною в Україні, спільно з містом Жешув Республіки Польща вдалося успішно реалізувати всі заплановані заходи.

Головною родзинкою проекту стала оновлена «зелена» локація у Луцьку. В межах проекту здійснили ремонт та облаштування інформаційного причалу на річці Стир, що у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. На причалі встановили шість габіонних лав, ліхтарі, смітники та створено міні-амфітеатр для навчальних та рекреаційних заходів.

Також провели ознакування об’єктів природної спадщини Луцька: річок Стир, Жидувка, Омеляник, Сапалаївка.

В межах проекту відбувся ряд інформаційно-просвітницьких занять про ресурси природної спадщини та бережне ставлення до навколишнього середовища для дошкільнят.

У жовтні 2022 року відбувся транскордонний екологічний пікнік, під час якого науковці, експерти та громадські активісти ділилися кращими практиками, досвідом, планами щодо просторового планування, збереження та популяризації природної спадщини міста, зокрема річок та прибережних зон. Частиною пікніка стали також змагання з каякінгу і спортивної риболовлі, квести для школярів, пішохідні екскурсії по місту.

Того ж місяця в межах навчального візиту до міста Жешув представники виконавчих органів міської ради, громадських організацій, експертів в галузях екології, збереження природної спадщини, просторового планування та туризму Луцька мали змогу запозичити досвід колег із Жешува, а також побачити результати проекту польського партнера, а саме дві квіткові луки: у Парку культури та відпочинку міста Жешув та поруч із природним заповідником «Лисяча гора».

Загальний бюджет проекту – 61 700,00 євро, з них грант для Луцька – близько 25 000,00 євро, співфінансування з бюджету громади – 10 %. Проект реалізували за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020 ЄІС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: