09:40, 18 Березня 2020

У Луцьку затвердили положення про Алею почесних поховань

Члени виконкому вирішили нормативно закріпити виділення на міському кладовищі місця для поховання (перепоховання) загиблих (померлих, внаслідок отримання поранення, контузії) під час проходження військової служби в зоні проведення операції об’єднаних сил (антитерористичної операції) на сході України.

Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету Луцької міськради 18 березня.

Затвердили положення про Алею почесних поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа.

Відповідно до документа, похованню (перепохованню) на Алеї почесних поховань підлягають військовослужбовці, працівники Національної поліції України, які загинули (померли, внаслідок отримання поранення, контузії) під час участі в бойових діях, в зоні проведення операції об’єднаних сил (антитерористичної операції) на сході України та які були зареєстровані або постійно проживали в місті Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, а також військовослужбовці, працівники Національної поліції України, сім’ї яких (батьки, дружина, діти) зареєстровані або постійно проживають у місті Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу.

Рішення про здійснення поховання на Алеї почесних поховань приймається виконавчим комітетом міської ради на підставі повідомлення відповідного військового комісаріату, органу Національної поліції України про загибель (настання смерті внаслідок отримання поранення, контузії) військовослужбовця, працівника Національної поліції України під час участі в бойових діях, в зоні проведення операції об’єднаних сил (антитерористичної операції) на сході України.

Перепоховання військовослужбовців, працівників Національної поліції України, зазначених в абзаці 2 Розділу 1 цього Положення, здійснюється з дотриманням вимог ст. 21 Закону України «Про поховання та похоронну справу».

Поховання (перепоховання) загиблих (померлих, внаслідок отримання поранення, контузії) під час участі в бойових діях, в зоні проведення операції об’єднаних сил (антитерористичної операції) на сході України військовослужбовців, працівників Національної поліції України, які були зареєстровані або постійно проживали в місті Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, а також військовослужбовців, працівників Національної поліції України, сім’ї яких (батьки, дружина, діти) зареєстровані або постійно проживають у місті Луцьку, проводиться за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади.

Благоустрій та охорону Алеї почесних поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа забезпечує Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади згідно з річним кошторисом бюджетних призначень на кожен рік.

Виготовлення та монтаж надмогильного пам’ятника існуючого зразка забезпечує департамент житлово-комунального господарства міської ради.

Підпоховання померлих членів родини до існуючої могили на Алеї почесних поховань заборонено.

Алея почесних поховань включається в перелік місць, де відбуваються офіційні заходи з нагоди Дня вшанування лучан, які загинули під час антитерористичної операції на Сході України 22 травня, Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, інших свят та пам’ятних дат.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: