19:39, 26 Вересня 2019

У Луцьку запрацювала котельня на біопаливі. ФОТО

У Луцьку встановили котел на біопаливі в котельні на вулиці Боженка.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Зазначають, що тендер на встановлення котла на альтернативному паливі був оголошений ще у липні 2016 року. Участь у конкурсі взяли вісім компаній. Переможцем було обрано французьку компанію “Енертекс САРЛ”.

Укладання контракту з компанією-переможцем — компанією “Енертекс” відбулось 15 травня 2017 року. Ціна Контракту з врахуванням додаткових робіт, що виявилися в процесі виконання робіт, склала 1 276 513,20 євро, з них 750 000,00 євро — грантові кошти та 526 513,20 євро (вкл. ПДВ) — кредитні кошти.

Контрактом передбачено виконання комплексу завдань з будівництва котлової установки на альтернативному паливі в котельні на вул. Боженка, 32, а саме: проєктування, постачання, монтаж, перевірка, випробування, попереднє введення в експлуатацію та введення в експлуатацію біопаливної котлової установки, а також здійснення всіх необхідних будівельних робіт та навчання персоналу котельні. Біопаливна котлова установка включає монтаж одного водогрійного котла, що працює на деревній трісці з номінальним тепловим навантаженням у 5 МВт, автоматичний склад палива, один подрібнювач деревини, а також інші необхідні комплектуючі в існуючому котельному залі на вул. Боженка, 32.

Нині це сучасна котельня, яка працює на щепі. Щодоби для її роботи необхідно 110-120 метрів кубічних щепи. Нині її постачають на підприємство, але згодом тут планують самостійно дробити деревину, адже є відповідне обладнання.

Начальник котельні Олександр Хижун зазначив, що колектив складається із 10 осіб. Оператори працюють у чотири зміни. Усі процеси максимально автоматизовані.

Також він розповів, що ця котельня відповідає усім європейським вимогам щодо екологічної безпеки. Тут стоїть сучасна система очистки повітря. Саме завдяки цьому немає ні диму, ні запаху перегорілої деревени, і викиди в атмосферу мінімальні.

Робота котельні покриватиме потребу в гарячому водопостачанні мешканців мікрорайону ЛПЗ у міжопалювальний період. А взимку цей котел допомагатиме газовому котлу надавати теплоносій мешканцям цього району.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що сьогодні надзвичайно важлива подія для міста. Луцьк активно працює у напрямку впровадження енергозберігаючих технологій. За його словами, ДКП “Луцьктепло” отримало нове обладнання, і це дасть можливість покращити показники роботи. Він переконаний, що окрім цього, робота котла дасть можливість значно економити використання газу та покращить якість надання послуг населенню.

“Нині ми маємо сучасну котельню, де всі процеси автоматизовані і все це завдяки співпраці з ЄБРР, Фондом чистих технологій, Східноєвропейським партнерством з питань енергоефективності та екології”, — сказав заступник директора ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський.

“В умовах постійного зростання ціни на газ такі твердопаливні котельні приноситимуть економію коштів міському бюджету. Ми спостерігатимемо за її роботою та показниками, які від цього отримаємо”, — додав Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: