19:22, 22 Лютого 2023

У Луцьку закуплять нові тролейбуси

Одна з позицій щодо внесення змін до бюджету на 2023 рік — виділити кошти на придбання нових тролейбусів.

Про це повідомив міський голова Ігор Поліщук під час 41-ї сесії міської ради, — йдеться на сайті Луцькради.

“Незважаючи на дуже складний час, наше підприємство електротранспорту налагодило ефективну співпрацю з “Волиньобленерго” і навіть при відключенні електроенергії тролейбуси не простоюють, адже зробили резервне живлення до тягових підстанцій. Відповідно, якщо пропадає живлення з одного джерела — автоматично відбувається перемикання на інше. Підприємство працює в штатному режимі. Зараз працює 39 тролейбусів, у зв’язку з ціною плати за проїзд маємо збільшення пасажиропотоку. Навіть вдалося збільшити заробітну плату водіям”, — повідомив міський голова Ігор Поліщук.

Також він зазначив, що міська рада активно працює над оновленням рухомого складу електротранспорту.

“Минулого року завершили придбання 20-ти нових тролейбусів, під час сьогоднішньої сесії виділяємо кошти знову. Ми беремо участь у проєкті “Громадський транспорт в Україні 2”, в рамках якого отримаємо ще 30 нових тролейбусів, серед яких — з автономним ходом. Зміни в цьому напрямку та оновлення необхідні вже сьогодні, щоб жителі громади мали можливість з комфортом доїхати куди потрібно”, — зауважив Ігор Поліщук.

Також міський голова запропонував окремі зміни до бюджету на 2023 рік. Зокрема, 800 тисяч гривень — на придбання автомобіля, яким будуть доставляти тіла загиблих Героїв. Він повідомив, що до міськради звернулося Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи з проханням виділити кошти на придбання транспортного засобу для привезення тіл Героїв, які загинули під час російсько-української війни.

“Автомобіль, який зараз є у бюро судово-медичної експертизи, вже вичерпав свій ресурс. Вважаю, що це наш обов’язок, з поваги і до загиблих Героїв, і до людей, які привозять їхні тіла додому», – наголосив Ігор Поліщук.

Також він запропонував виділити субвенцію для обласного бюджету для здійснення благоустрою на території біля відділу судово-медичної експертизи, що на вулиці Стефаника.

Ще 99 тисяч гривень спрямують для придбання тепловізорів для військової частини, а також 500 тисяч гривень на підтримку іншої військової частини.

300 тисяч гривень міський голова Ігор Поліщук запропонував спрямувати на закупівлю велосипедів для управління патрульної поліції. Про це попередньо обговорили з новим керівником патрульних. Адже в місті є проблема з закладчиками наркотиків, які здійснюють закладки в недоступних для автомобілів місцях. Навесні в Луцьку запустять велопатруль, який буде патрулювати у парках, скверах, щоб забезпечити правопорядок і затримувати порушників.

П’ять мільйонів гривень запропонували довиділити для КП “Луцькводоканал”, на завершення робіт з будівництва КНС перекачування вод Дубнівського водозабору. Цей проєкт реалізовують уже три роки і в цьому його необхідно закінчити 900 тисяч гривень — для здійснення демонтажів департаменту муніципальної варти.

Депутати підтримали запропоновані зміни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: