20:49, 15 Травня 2024

У Луцьку з червня здорожчає вивіз сміття

ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» здійснив новий розрахунок тарифів на послугу з управління побутовими відходами. Їх визначили з тарифів на операції зі збирання, перевезення та видалення побутових відходів, які визначені окремо за видами (змішані, великогабаритні, ремонтні).

Про це йдеться на сайті Луцькради.

На зростання тарифів впливає чимало економічних факторів.

До тарифу на операцію із видалення побутових відходів включили вартість обслуговування модульної зворотноосмотичної установки очистки фільтрату з полігону в селі Брище виробництва компанії TDL Energie, оскільки стаття 35 Закону України «Про відходи» забороняє проєктування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Ріст планово-розрахункової собівартості тарифу на послугу з управління побутовими відходами відбувся також через підвищення витрат:

– на технічне обслуговування та ремонт автомобілів, збільшення вартості у зв’язку зі збільшенням вартості запчастин та залучення сторонніх організацій до ремонту автомобільної техніки, динаміка росту цін на метал та запчастини;

– на придбання шин;

– на придбання акумуляторів, розрахунок вартості заміни відпрацьованих акумуляторних батарей, відповідно до експлуатаційних норм;

– на оплату праці через підвищення прожиткового мінімуму на законодавчому рівні.

Амортизація основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів адміністративного призначення розрахована відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Загальновиробничі витрати, адміністративні витрати розподілено між послугами та у розрізі операцій пропорційно сумі прямих витрат та їх виробничої собівартості. Для розрахунку та розподілу таких витрат використано фактичні показники 2023 року.

Таким чином, економічно обґрунтовані тарифи на послугу з управління побутовими відходами зростають та становлять. Таблиця додається.

Таблиця тарифи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: