08:15, 07 Квітня 2020

У Луцьку визначать місця для обсервації

Йдеться, щонайперше, про готелі нашого міста, опрацьовуються й інші варіанти. Про це сьогодні, 6 квітня, вели мову під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

На початку наради начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін проаналізував ситуацію з коронавірусом у Луцьку.

Зокрема, за його словами два пацієнти з Луцької міської лікарні з діагнозом пневмонія та з підтвердженим тестом на коронавірус перевели до Волинської обласної інфекційної лікарні. Луцька міська клінічна лікарня — це єдиний в області багатопрофільний ургентний медичний заклад, до якого направлялися всі хворі на пневмонію або з підозрою на цю хворобу. Там пацієнтів дообстежували, а потім, відповідно до показань, направляли до інфекційної лікарні. Від сьогодні усіх таких пацієнтів направлятимуть відразу до інфекційної лікарні, або до Волинської обласної лікарні, зокрема до корпусу в Боголюби, який запрацює уже з середи.

А щодо захворюваності на грип та ГРВІ, за словами Володимира Лотвіна, до сімейних лікарів вихідними днями звернувся 101 лучанин, серед них — 29 дітей. Крім того, як зазначив начальник управління охорони здоров’я, тести методом полімеразної ланцюгової реакції на перевірку коронавірусу будуть безплатними для громадян, за відповідного направлення та забору біоматеріалу.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад наголосив, що зараз у Волинському обласному лабораторному центрі перебувають спеціалісти з Міністерства охорони здоров’я, які здійснюють навчання працівників центру. Що стосується тестів на коронавірус, то в Україні їх є 2,5 мільйони, тому з тестами не буде проблем. Найближчим часом очікується ще доставка з Китаю.

Працівники національної поліції продовжують перевіряти, чи дотримуються супермаркети заходів карантину. Перевіряють людей, що повернулися з-за кордону, а таких у Луцьку — 250 осіб.

За добу працівниками патрульної поліції склали три адмінпротоколи на трьох осіб, які були без засобів захисту. Крім того, перевіряли і релігійні установи, які не дотримуються вимог карантину.

Вихідними працівники муніципальної варти здійснювали патрулювання міста на предмет дотримання умов карантину. Як повідомила директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська, обстежили усі заправки, невеличкі магазини, які знаходяться на території ОТГ.

Обговорили на комісії і питання цін у аптеках та забезпечення їх усіма необхідними медичними засобами для лікування інфекційних хвороб. Деякі аптеки в кілька разів підняли ціни на парацетамол. Маски є за доступними цінами у мережі аптек “Волиньфарм” та “Волиньфармпостач”.

Сьогодні усі ЖКП отримали дезінфікуючі розчини, а завтра їх вже втретє отримають ОСББ. До того ж, підлриємство “Луцькспецкомунтранс” завтра відновить дезінфекцію вулиць.

Підбиваючи підсумки засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що на жаль, кількість людей, які інфікувалися, збільшується:

“Ми бачимо, що хвороба специфічна і розвивається за своїми правилами. І те, що ми робимо, дає позитивні результати. Особливо варто звернути увагу на тих людей, які приїхали з-за кордону. Ми бачимо — там, де де є свідомість громадян, там і дотримуються вимог карантинну. І я сподіваюся, що наші зусилля принесуть бажаний результат”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: