15:52, 05 Березня 2020

У Луцьку визначать два історичні ареали

Межі історичних ареалів погодили депутати міськради.

Про це йшлося під час 71 позачергової сесії Луцької міськради 5 березня.

Депутати розглянули проект рішення про погодження меж історичних ареалів, які визначені в проектновишукувальній документації «Історико-архітектурний опорний план з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини та меж і режимів використання історичних ареалів міста Луцька Волинської області».

Як повідомив начальник управління містобудування та архітектури міськради Веніамін Туз, історичні ареали Луцька складаються з двох зон – Старе місто, яке є найстарішим ядром з Верхнім та Окольним замком та Середмістям, оточеним заплавами річок Стир та Глушець та Глушецьке передмістя з Хмільником та Юриздикою з достатньо збереженими ділянками історичної забудови.

Депутат Павло Данильчук запитав, чим відрізняється цей проект рішення від попереднього та чи є перелік вулиць,  а також чому визначені два історичні ареали.

Веніамін Туз відповів, що для того, щоб потрапити на науково-методичну раду Міністерства культури, потрібно погодити цей документ. Тому, мовляв, пояснювальна записка до проекту рішення подається не в повному обсязі.

Депутат Микола Федік поцікавився, де можна ознайомитися з режимом використання зон та їх межами. У режим використання, зокрема, входить і поверховість споруд.

Зі слів Веніаміна Туза, визначені зони охорони історичних будівель, охорони ландшафту, визначені території, де обмежена висотність забудови. Йдеться про наукову роботу, яка тривала протягом п’яти років. В зоні першого ареалу висотність встановлена на межі двох поверхів з мансардою (до 11 метрів).

Представник відділу охорони культурної спадщини Петро Троневич пояснив, що не існує окремої документації – історичних ареалів та історико-архітектурного опорного плану, є лише опорний план, що містить і історичні ареали, і пам’ятки, і охоронні зони пам’яток. Їх погоджує Міністерство культури та науково-методична рада. Рада хоче знати думку місцевих органів влади. Зони пам’яток погоджували з ОДА, а межі історичних ареалів погоджує міськрада. Чинним законодавством, з його слів, не передбачене затвердження ареалів міськрадою, передбачене натомість погодження документації Міністерством культури. Він наголосив, що через те, що Старе місто є історико-культурним заповідником, де заборонена приватизація земельних ділянок, відповідно, ніхто нічого не будує і не надходять інвестиції, Старе місто занепадає. Тому, на його думку, потрібно замінити територію заповідника історичними ареалами, щоб Старе місто розвивалося.

У підсумку, депутати підтримали проект рішення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: