18:52, 09 Січня 2024

У Луцьку встановили кликуна-вогнеборця

На службу до луцьких рятувальників заступив унікальний вогнеборець: відсьогодні у луцькій 25-й Державній пожежно-рятувальній частині зʼявився новий герой — кликун-вогнеборець Гнат Неопалимий.

Про це у «Фейсбук» повідомляє ГУ ДСНС України у Волинській області.

Скульптура кликуна виготовлена із сплаву металу та встановлена на камені перед найстаршою пожежною частиною міста на вулиці Звитяжній (колишня Грибоєдова) в рамках проекту «Луцький кликун», що реалізує Луцька міська рада та зокрема Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Кликуни вже стали неодмінною частиною нашого славного міста – у сиву давнину вони інформували лучан про новини, здійснювали функції з охорони замку, а також виконували обовʼязки пожежної варти і використовували свою відвагу для гасіння вогню.

Гнат Неопалимий виділяється своєю надзвичайною сміливістю і є прообразом сучасних вогнеборців-рятувальників. Він стоїть на варті безпеки людей 24/7 і готовий вразити своїм рішучим вчинком. Гнат першим відгукнувся на виклик вогню, рятував людей та їх майно, і за це отримав відзнаку “Неопалимий”.

А своє імʼя Гнат він отримав від латинського слова ignis – вогонь.

Відтепер лучани та гості міста матимуть ще одну цікаву та корисну локацію — новий міський кликун буде виконувати функції популяризації професії рятувальника та важливості дотримання правил безпеки в житті!

Скульптуру встановили за сприяння меценатів. Державних коштів на це не витрачали.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: