17:54, 27 Січня 2022

У Луцьку вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Дата обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, що неподалік польського Освенціма.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Та світова спільнота цього дня згадує не лише жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом й усіма іншими формами нетерпимості.

За офіційною інформацією, протягом Голокосту вбили до 6 мільйонів євреїв, з них 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу. Найвідоміший розстріл єврейського населення відбувся у Бабиному Яру в Києві, коли загинуло понад 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених.

Сьогодні в мікрорайоні Вересневе відбулося вшанування пам’яті жертв єврейського Голокосту. Саме тут встановили пам’ятник загиблим у 1942 році євреям із Луцька і навколишніх населених пунктів. Останній прихисток у братній могилі знайшли 25 тисяч мирних людей.

Схилити голови перед невинно убієнними прийшли Луцький міський голова Ігор Поліщук, перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Сергій Мовенко та заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт. Вони поклали квіти до пам’ятного знаку та помолилися за душі полеглих.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: