20:02, 18 Травня 2024

У Луцьку вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Цю дату обрали не випадково, адже саме 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація кримських татар. Звинувативши їх у колабораціонізмі, радянська влада відправляла людей на спецпоселення до Середньої Азії, запроторювала у ГУЛАГ.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

На збори виселенцям давали 15 хвилин. Всім членам родини дозволялося брати з собою до 500 кг речей і продуктів, однак в реальності все обмежувалося ручною поклажею. Майно кримських татар, що залишилося на півострові, описували й передавали переселенцям з росії. Масове повернення на батьківщину припало на 90-ті роки.

На жаль, історія знову повторилася у 2014 році. Після анексії Криму росією, кримські татари повсякчас зазнають переслідувань та утисків, багато з них були змушені залишити рідні домівки. Репресії, арешти, викрадення людей — методи, до яких вдається росія, щоб знищувати цей незламний народ.

Аби віддати данину пам’яті жертвам геноциду кримськотатарського народу, громадськість зібралася на Замковій площі у Луцьку, де встановлений пам’ятний знак Жертвам тоталітарного режиму. У заході взяв участь секретар міської ради Юрій Безпятко.

Присутні поклали квіти, а потім хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, щоб знали наступні покоління свою історію, всю правду про тоталітарний режим, про те, що він нікуди не зник і продовжує свої злочинні дії вже у 21 столітті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: