15:58, 14 Грудня 2021

У Луцьку вшанували героїв-ліквідаторів

14 грудня в Україні вшановують героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, коли силами сотень тисяч людей за рекордно короткий термін у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття», так званий саркофаг. Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив атома, що вийшов з-під контролю.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сьогодні у Луцьку на меморіальному комплексі “Вічна слава” відбулися урочистості біля пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобиля”. У заході взяли участь міський голова Ігор Поліщук, представники виконавчих органів міської та обласної влади, духовенство, ліквідатори аварії.

Священнослужителі відслужили панахиду, а вже за трохи усі присутні поклали квіти на граніт монументу. Згодом ліквідаторів, котрі віддали життя за майбутнє прийдешніх поколінь, вшанували хвилиною мовчання. Посадовці подякували живим учасникам тих подій за їх неоціненний подвиг, зазначивши, що з кожним роком чорнобильців стає все менше і менше. Станом на сьогодні, ліквідаторів на Волині залишилося трохи більше 1800 осіб.

“Це, без перебільшення, герої. Люди, котрі жертвуючи собою, врятували планету від згубної дії радіації. Для нас це приклад мужності, приклад відваги. І нині завдання влади усіляко сприяти ліквідаторам, забезпечити їх житлом, путівками, достойними грошовими виплатами”, — підсумував Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Також цього дня представники міської ради, громадських організацій та просто небайдужі лучани схилили голови біля фотостенду на Театральному майдані. Після хвилини мовчання, присутні поклали квіти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: