09:42, 23 Квітня 2021

У Луцьку вручили відзнаки ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС

22 квітня в овальній залі обласної ради відбувся пам’ятний захід до 35-их роковин Чорнобильської катастрофи. Участь у ньому взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступниця очільника ОДА Людмила Тимощук та ліквідатори аварії на ЧАЕС.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

“26 квітня 1986 року розпочався відлік героїчного подвигу воїнів Чорнобиля, які не з гвинтівками, а з лопатами пішли у бій із «мирним» атомом, втрачаючи своє здоров’я та життя. Бетон і метал не витримували, не витримувала техніка, а люди йшли в атаку, виконуючи свій святий обов’язок”,– нагадав голова  громадської організації “Союз інвалідів Чорнобиля Волині” Ростислав Кухтей.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт у своєму виступі зауважив, що 35 років тому Чорнобиль увірвався в життя не лише України та колишнього Радянського Союзу, а й усього світу.

“Це було страшне попередження усім нам, усьому людству, що рухаючись вперед не варто забувати про безпеку. Разом з тим, Чорнобиль – це не лише символ попередження людства, це також символ героїзму. В нашій державі 185 тисяч чоловік отримали звання ліквідаторів. Усі вони пішли в бій проти невидимого ворога, якого ми відчули дещо пізніше. Хтось одразу на наступний день, а хтось і до сьогодні відчуває цю незриму силу, що і досі воює з нашим здоров’ям, зі здоров’ям наших дітей та онуків, із нашою землею, – зауважив він. – На жаль Чорнобиль сьогодні став одним із синонімів нашої держави Україна. Однак, життя нам продемонструвало, що якою б страшною не була катастрофа, її завжди зупинять люди, які мають героїзм і розуміння того, що жертвуючи собою, вони рятують людство та майбутнє дітей “.

За дорученням голови обласної ради Григорія Недопада він також передав у подарунок волинським ліквідаторам символічний дзвін, який встановлять на меморіальному комплексі “Вічна слава” у Луцьку.

“26 квітня 2021 року у день 35-ї річниці аварії на ЧАЕС, цей дзвін вперше зазвучить для усіх нас, як нагадування та попередження, щоб ми не забували, що така небезпека існує, що її не можна нехтувати, не можна забувати”, – наголосив він.

Цього дня ліквідатори також отримали низку відзнак обласної ради, облдержадміністрації, а також Всеукраїнської ГО “Союз Чорнобиль України”.

Так, Почесну грамоту обласної ради за мужність та самовідданість під час ліквідації Чорнобильської катастрофи, активну громадянську діяльність, спрямовану на вирішення питань соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Григорій Пустовіт вручив учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Богдану Генішу, Валерію Зайцеву, Анатолію Носалюку та Петру Сватку.

Подякою голови облради за мужність та самовідданість під час ліквідації ядерної катастрофи на виробничому об’єднанні “Маяк”, нагородили  учасників ліквідації ядерної катастрофи на виробничому об’єднанні “Маяк” Віталій та Розалія Гласови. За активну громадянську діяльність, спрямовану на вирішення питань соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Подяку обласної ради також отримав ліквідатор Олександр Кириченко.

На знак шани і вдячності піднесений настрій ліквідаторам цього дня подарували студенти на викладачі Волинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського.

Довідково:

В результаті аварії на Чорнобильській АЕС в Україні постраждали 1,769 мільйона осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1,588 мільйона – потерпілі та близько – 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших аварій.

Серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 3,5 тис волинян, з них на сьогодні живими залишилися 1 874 особи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: