22:00, 15 Травня 2021

У Луцьку відзначили День Європи. ФОТО

Національними прапорами, барвистими костюмами, піснями та святковою атмосферою наповнився сьогодні Театральний майдан, відзначаючи День Європи. Для мешканців та гостей міста підготували надзвичайно насичену святкову програму. Усі, хто завітав на центральний майдан міста цього вихідного дня, ще раз переконалися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язані між собою не тільки географічно, а й у історичному та духовному сенсі.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Розпочалися урочистості з виконання духовими оркестрами Палацу культури міста Луцька та військової частини 1141 Національної гвардії України Гімну Європейського Союзу “Ода до радості”.

Потому, з вітальними промовами до присутніх звернулися Луцький міський голова Ігор Поліщук, заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт та Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк.

Ігор Поліщук наголосив, що наше місто тісно співпрацює з європейськими партнерами.

“Хочу подякувати усім нашим європейським містам-партнерам, інституціям, організаціям, з якими ми спільно реалізовуємо численні проекти, які роблять Луцьк більш сучасним та комфортним. Зокрема, це реконструкція вежі Чорторийських, ремонт частини вулиці Рівненської та заміна світлофорів у нашому місті, встановлення “розумних зупинок” та електронних табло. Усе це ми зробили разом з нашими європейськими партнерами. Сьогодні, у День Європи, хотів би побажати усім нам сповідувати європейські цінності, такі як: повага до своєї країни, міста, пошанування чужої праці, повага до чужої думки, навіть якщо ти з нею не зовсім погоджуєшся”, — наголосив він.

У свою чергу, Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Міщак зазначив:

“Дуже приємно відкривати День Європи разом з владою міста Луцька та області. ЄС — це не тільки спільна валюта, бюджет, фонди для швидкого розвитку. Європа — це насамперед ідея, яка розвинулась на основі негативного досвіду Другої світової війни. Це спроба створити вільний від війни геополітичний простір, забезпечити дотримання європейських цінностей, прав людей. Європа — це система спільних цінностей, солідарність держав, яка з одного боку є запорукою демократичної системи, а з іншого — взаємоповаги та толерантності”.

Заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт додав, що Україна завжди географічно була у складі Європи.

“30 років тому наша держава стала незалежною і ми вибрали європейський вектор розвитку. Ми визначились, що хочемо бути сучасною і успішною країною, країною де цінується людина. ЄС — це система цінностей, де країни та народи мирно співіснують без кордонів. України з кожними роком наближається до ЄС і я вірю, що скоро ми теж станемо частиною цього співтовариства”.

Після урочистого відкриття розпочалася насичена концертна програма. Так, свою творчість демонстрували обдаровані діти-учні музичних шкіл.

Продовжився захід інтерактивний конкурс “Євросоюз: Україна та Польща”.

Свою майстерність лучанам та гостям міста продемонстрував симфонічний оркестр Волинського коледжу культури та мистецтв ім. І. Стравінського, який виконав низку музичних творів українських і зарубіжних виконавців.

Чудовим подарунком у рамках відзначення Дня Європи став виступ гурту “The LIONS” з міста Вроцлав Республіки Польща.

Крім того, сьогодні відбулось й багато інших цікавих подій. Зокрема, це й “Європейський пікнік-квест”, фотосушка “Мої європейські місця сили”, “Євроквест” та інші.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: