18:52, 23 Грудня 2022

У Луцьку відкрили кар’єрний хаб для жінок, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства

Домашнє та гендерно зумовлене насильство — проблема, з якою стикається надто багато людей у нашій країні. Фонд ООН у галузі народонаселення разом із партнерами створив кампанію “Розірви коло”, яка вже багато років допомагає усім, хто постраждав від насильства, отримати інформацію та розірвати це коло.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сьогодні, 23 грудня, відбулося відкриття кар’єрного хабу “ВОНА хаб” в Луцьку для жінок, що постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або знаходяться у групі ризику.

Відкриття хабу в Луцьку є можливим завдяки партнерству з Луцькою міською радою та Благодійним фондом «Батерфлай». ВОНА хаб — проект, що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

Заклад розташований за адресою: вул. Шота Руставелі 9.

На відкриття завітали заступник міського голови Ірина Чебелюк, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, освітяни, депутати, психологи та громадськість.

Розпочався захід з перформансу аматорської театральної студії “Бешкетники” з посилом, що людина завжди має шанс змінити своє життя на краще.

Як зазначила під час зустрічі заступник міського голови Ірина Чебелюк, тема домашнього насильства дуже важлива та важка, а відкриття такого простору у нашій громаді — це черговий крок до європейської спільноти.

“Багато хто в суспільстві усталено вважали, що домашнє насилля — це самостійна проблема кожної людини! Ми рухаємось вперед, щоб у нашій громаді здолати цей стереотип, і максимально допомогти тим жінкам, які цього потребують. Один із напрямів — це психологічна допомога жінкам, які виховують дітей інвалідністю. Адже вони особливо потребують моральної та психологічної підтримки. Ще один вектор роботи — це надати інструмент, щоб людина сама вийшла з тієї чи іншої ситуації. Саме комплексний підхід — в основі роботи хабу”, – зазначила вона й подякувала усім за спільну роботу.

Начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан розповіла, що у хабі жінки зможуть безкоштовно отримати індивідуальну конфіденційну консультацію кар’єрної радниці та допомогу на всіх етапах пошуку роботи або започаткування власного бізнесу, підтримку психологинь проекту, можливість пройти професійні курси, які допоможуть здобути нові знання, навички чи навіть професію.

У закладі є дитяча кімната, кухня, кімната психологічної підтримки, створена атмосфера довіри та підтримки. До слова, назва ВОНА хабу складається з перших літер чотирьох слів – вільна, окрилена, незалежна, амбітна. Команди хабів працюють над тим, аби саме так себе почували клієнтки після відвідування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: