21:33, 25 Серпня 2019

У Луцьку відбувся «Князівський бенкет». ФОТОРЕПОРТАЖ

Середньовічні танці, лицарські бої, величні монархи та прекрасні дами – місто повернулося у славетні дні, коли у Лучеську відбувся з’їзд європейських монархів у 1429 році.

Фестиваль «Князівський бенкет» відбувся сьогодні, 25 серпня.

Розпочалося театралізоване дійство на Театральному майдані, де староста міста Юрша вручив печатку від міста та ключі від міської брами для князя Вітовта, який прибув до міста разом із дружиною Юліаною. Потому розпочалася середньовічна хода до замку.

Князя та його дружину зустріли, встеляючи дорогу квітами. На Замковій площі театр «ГаРмИдЕр» відтворив урочистий прийом на з’їзд європейських монархів та коронацію Вітовта і його дружини, яка мала би відбутися підсумком з’їзду, однак в історії так і не відбулася.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зауважив, що в 1429 році сюди з’їхалися всі монархи на бенкет, після якого Луцьк внесли на всі карти тогочасного світу.

«Ми справді тоді були основою тодішнього Європейського Союзу, бо саме тут відбувалося це дійство», – сказав Григорій Недопад.

Потому розпочалися середньовічні розваги – танці, пісні, майстер-класи, а ще лицарські турніри, де лицарі мали за мету сподобатися дамам. Окрім того, у Луцькому художньому музеї відбувалися лекції про тогочасні події.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: