22:18, 19 Вересня 2024
У Луцьку відбувся форум «Дії творять зміни»
У четвер, 19 вересня, у Луцьку відбувся форум «Дії творять зміни». Його організував Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії.
Про це повідомляють організатори.
Участь у форумі взяли понад сто учасників: це представники громадських організацій Волині та Рівненщини, влади, донорських організацій та запрошені експерти. Головною темою форуму стало те, як громадянське суспільство впливає на демократичні зміни у локальних громадах.
«Наша ціль номер один – вберегти країну та здобути перемогу. Для цього громадські організації мають робити все, що від них залежить: реалізувати проєкти та залучати гроші. Друга задача, яка перед нами стоїть – зберегти демократію. Про це мало хто говорить, але це важливо. Учасницька демократія, тобто, участь у всіх процесах, які відбуваються в нашій країні – це саме наше завдання», – зауважила одна зі спікерок форуму, заступниця виконавчого директора ІСАР Єднання Наталія Климова.
Також на форумі представили результати проєкту, над яким працювали грантери Волинського Інституту Права. Нагадаємо, у лютому цього року Волинський Інститут Права оголосив конкурс адвокаційних грантів, переможцями якого стали п’ять громадських організацій. Впродовж півроку вони займались просуванням тем гендерної політики, молоді, соціального підприємництва та допомоги родинам військових.
До прикладу, за підсумками проєкту у Торчинській громаді прийняли Програму підтримки військовослужбовців та їхніх родин. Вона розрахована на 2025-2026 роки і передбачає фінансування 4 млн грн.
А у Нововолинську прийняли оновлену Програму підтримки бізнесу в частині розвитку соціального підприємництва. Програма, зокрема, передбачає виділення безповоротної ваучерної допомоги у сумі 30 тис. грн для тих підприємців, у стартапі яких буде соціальна складова.
Також на форумі провели три майстерки. Контент-директорка медіа ШоТам Кристина Черненко розповідала про кризові комунікації, директор ТОВ «Світ громад» Михайло Войтович – про штучний інтелект та керівник Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Андрій Токарський ділився нюансами проведення адвокаційних кампаній.
«У часи повномасштабного вторгнення виклики змінюються. У жителів громад з’являються запити на нові теми, і на ці запити нам як представникам громадського сектору важливо швидко реагувати. Такі зустрічі – це гарна нагода для громадянського суспільства звірити годинники та вирішити, яким чином ми можемо бути максимально корисними суспільству та нашій країні загалом», – зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Захід організований Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Посилення стійкості та підвищення професійної спроможності локальних інститутів громадянського суспільства у територіальних громадах Волинської та Рівненської області», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Залишити відповідь