08:50, 23 Вересня 2019

У Луцьку відбулося паломництво до унікальної реліквії. ФОТО

У день Різдва Пресвятої Богородиці та Її Холмського чудотворного образа в Луцьку відбулося щорічне паломництво до цієї святині, що зберігається у Музеї волинської ікони та датується ХІ ст.

Про це повідомили на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Після Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці хресний хід вирушив до музею. Там, на ґанку, встановили ікону в спеціальному кивоті, перед якою відбувся акафіст Пресвятій Богородиці.

Богослужіння очолив канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, із ним правили декани: Свято-Троїцького собору — протоієрей Микола Нецькар, луцький міський — протоієрей Михайло Онищук, луцький районний — протоієрей Володимир Присяжнюк. Учасниками прощі були також інше духовенство, викладачі та студенти Волинської православної богословської академії, багато мирян. Усі богомольці, помолившись, підійшли й ушанували цілуванням велику святиню. Хто мав бажання і можливість — склав пожертву на реставрацію інших образів.

На завершення акафіста до музею приїхав митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який цього дня звершував Божественну Літургію в с. Берестяни Цуманського деканату. Виголошуючи подячне слово, архієрей підкреслив, що сьогодні ми йдемо до Богородиці з великою шаною, любов’ю і вдячністю. Адже 21 вересня відзначаємо Її день народження і вітаємо ще більше, ніж вітаємо з іменинами дорогих друзів.

Високопреосвященний, згадуючи вислів «скажи, хто твій друг, і я скажу — ти», побажав паломникам дружити зі святими і завжди з відкритим серцем приходити до них.

На завершення із словами вдячності до присутніх звернулася й завідувач музею Тетяна Єлісєєва.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: