15:08, 05 Травня 2024

У Луцьку у Троїцькому соборі відбулося великоднє богослужіння

У день Світлого Христового Воскресіння в Троїцькому соборі обласного центру відбулося святкове богослужіння. Його очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це йдеться на сторінці Волинської єпархії ПЦУ у “Фейсбук”.

Традиційно частина великоднього Євангелія прозвучала різними мовами на ознаку того, що Православ’я – віра всесвітня.

У вітанні керуючий єпархією зазначив, що Воскресіння Господнє – це подія, яка дає нам надію на Спасіння. Адже усвідомлення цієї події, вселялає у нас віру на майбутнє життя. Це особливо важливо у сьогоднішній час, коли ми переживаємо багато смертей. Тому сьогоднішнє свято, усвідомлення події Воскресіння є гарантом у нашому завтрашньому дні.

Після богослужіння і закінчення комендантської години відбулося освячення великодніх кошиків на соборному майдані. Освячення тривало й протягом попереднього дня.

Із собору велася трансляція, тож усі, хто не міг перебувати у храмі, могли долучитися до служби, залишаючись удома. Її коментував ієромонах Нестор.

Із благословіння митрополита Михаїла благодатний вогонь доставили із Польщі до кафедрального собору Луцька.

Перед Великоднем митрополит Михаїл очолив основні відправи Страсного тижня: чин омовіння ніг, хресний хід, ранню Великої п’ятниці з читанням 12-ти уривків із Євангелій (спомин спасенних страждань Ісусових), вечірню з виносом плащаниці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: