21:18, 16 Березня 2023

У Луцьку стартував проект, присвячений відродженню фольклору на українсько-польському прикордонні

Сьогодні у Палаці культури міста Луцька відбулася стартова конференція проекту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні», який реалізовують департамент культури Луцької міської ради, Луцька музична школа № 1 імені Фридерика Шопена та Школа у Волі Ухруській (Республіка Польща). Ця зустріч стала початком серії заходів, які відбудуться на Волині та в Польщі з метою привернення уваги до фольклорної спадщини – її збереження, примноження та передачі майбутнім поколінням.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Учасників конференції привітала заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Перебуваючи у відрядженні, вона знайшла можливість звернутися до присутніх телефоном. Ірина Іванівна зазначила, що спільні проекти громади, пов’язані з культурою, завжди цікаві та цінні. І символічно, що проект, присвячений відродженню фольклору, відбувається саме зараз. Адже війна ведеться не лише за території, політичну, економічну і соціальну незалежність, а й за нашу мову, культуру, національну ідентичність.

«Сподіваюся, що кожен учасник і партнер проекту в тих дослідженнях і заходах, які ми з вами будемо проводити, знайде щось своє, кожен відтворить частинку своєї історії, своєї спадщини, яка стане надбанням для наших майбутніх поколінь», – сказала Ірина Чебелюк.

На конференцію завітали також віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Матеуш Маршалек, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради Анна Вінцюк, представники обласної військової адміністрації.

Модератором заходу виступила директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів.

Презентувала проект його координатор Катерина Нагірська. За її словами, в ході реалізації проекту зібраний пісенний матеріал буде записаний і зацифрований. Текстові матеріали – систематизують та опублікують в друкованому та електронному альбомах. Аналогічним чином у друкованому та електронному варіантах створять туристичну мапу фольклорної спадщини української та польської територій. Луцькі учні – учасники проекту – цього літа зможуть побувати в етношколі у Волі Ухруській, після чого у Луцьку та в польському місті-партнері відбудеться фестиваль «Етнокультура – сила, що нас єднає».

У межах проекту, який фінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”, також придбають автентичні музичні інструменти та виготовлять етнічні костюми для творчих колективів Луцької музичної школи № 1 імені Фридерика Шопена.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: