22:16, 30 Січня 2023

У Луцьку стартував обмін справних лампочок розжарювання на нові LED

Зокрема, уже Волинь отримала 300 тисяч світлодіодних ламп, розповів керівник Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Іван Люсак.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

«Проект обміну ламп реалізують Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації та «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Вся програма передбачає обмін 50 мільйонів лампочок. В рамках першого етапу, ЄС уже передав Україні 15 мільйонів, – зазначив Іван Люсак. – Волинь отримала 300 тисяч лампочок і ми уже розвезли їх по Луцьку. До кінця тижня приїдуть ще 152 тисячі. Загалом розраховуємо, що наша область отримає 1,5-2 мільйони LED-ламп».

Водночас заступник голови ОДА Олександр Троханенко розповів, що обласна військова адміністрація уже знайшла підприємство, яке буде утилізовувати лампочки, які приноситимуть люди.

 

Іван Люсак підкреслив, що перших 100 тисяч ламп волинська «Укрпошта» обміняє орієнтовно за перших десять днів прийому.

«Тому в середині лютого ми будемо відправляти першу фуру на утилізацію», – додав очільник Волинської «Укрпошти».

Нагадаємо, що згідно державної програми кожен повнолітній українець може обміняти до 5-ти справних ламп розжарювання на світлодіодні. Обмін відбувається у відділеннях «Укрпошти» – з попереднім замовленням і без нього.

Зокрема, попереднє замовлення ламп можна уже зробити через застосунок «Дія».

Як подати заяву про обмін ламп у Дії?

Якщо неоновлений застосунок – оновіть. Зайдіть у Дію, натисніть Послуги, виберіть Обмін лампочок, вкажіть номер телефону та відділення «Укрпошти», зазначте тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати. А далі очікуйте push-сповіщення із підтвердженням, що в обраному відділенні є потрібна кількість ламп.

Наразі можуть бути перебої роботи в застосунку.

Однак, без реєстрації в «Дії» лампи також можна обміняти. Приходьте у відділення «Укрпошти» з:

паспортом,

ідентифікаційним кодом,

справними лампами розжарювання в упаковці.

Поки обміняти старі лампи на нові можна у відділеннях Луцька. З 1 лютого можна буде отримати LED-лампи в інших містах і районних центрах області. Пізніше – в селах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: