18:57, 17 Квітня 2020

У Луцьку просять не обмежувати асортимент мережі магазинів на час карантину

Автор електронної петиції вважає, що обмеження продажу певної частини асортименту в магазині, де до встановлення карантину був представлений змішаний асортимент, але найбільший відсоток товару якого як був так і залишився засоби гігієни та побутова хімія, не є логічним та не відповідає постанові Кабміну.

Відповідну петицію зареєстрували 16 квітня.

«Головна мета компанії «Watsons» – забезпечити людей необхідними товарами в найбезпечніший та найдоступніший спосіб. І, зважаючи на звернення лікарень, покупців, ми розуміємо, що у населення дійсно є потреба у продукції, яка наявна в основі асортименту магазинів «Watsons», окрім засобів гігієни.

Однак, з початку встановлення карантину, компанія зіштовхується з тим, що місцева влада за допомогою правоохоронних органів забороняє в магазинах мережі «Watsons» здійснювати продаж товару, що не належать до засобів гігієни.

Зокрема, висуваються вимоги зняття з полиць аксесуарів для прибирання, замотування непрозорою плівкою полиць з рушниками\косметичними засобами (кремами для немовлят, обличчя та ін.), побутової хімії тощо, складаються протоколи про адміністративні правопорушення за продаж інших товарів ніж засоби гігієни, наприклад: батарейок, кремів для рук, при тому, що придбання батарейок є необхідним для безперебійної роботи електронних тонометрів людям з проблемами артеріального тиску, електронних термометрів; креми для рук необхідні людям у зв’язку із посиленим режимом гігієни (миття рук та використання дезінфекційних засобів).

У магазинах мережі «Watsons» дотримуються всіх санітарних та протиепідемічних заходів. Ці заходи поширюються на весь торговельний зал магазину – і на ті частини магазину, де розміщено засоби гігієни і на ті, де розміщено інші непродовольчі товари. Таким чином, рівень безпечності закупівлі товару для споживача підвищується, якщо в одному магазині він може придбати і засоби гігієни, і одразу ж інші непродовольчі товари. Це може знизити кількість відвідувань споживачами різних торговельних приміщень, з метою пошуку та придбання необхідних йому товарів.

Мета цієї петиції – закликати керівників обласних, районних та міських рад не здійснювати заборону (встановлювати обмеження) продажу інших господарських товарів, окрім засобів гігієни.

Адже обмеження продажу певної частини асортименту в магазині, де до встановлення карантину був представлений змішаний асортимент (засоби гігієни, побутова хімія, предмети першої необхідності та побутові товари), але найбільший відсоток товару якого як був так і залишився засоби гігієни та побутова хімія, не є логічним.

Більш того, Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 не містить обмеження в асортименті для магазинів, робота яких дозволена, відповідно відсутні правові підстави обмежувати супутній асортимент магазинів, робота яких дозволена»,- пише автор петиції Інна Захарчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: