08:43, 06 Липня 2020

У Луцьку пропонують перейменувати стадіон

Факультет фізичної культури, спорту та здоров’я ініціює перейменування стадіону СНУ імені Лесі Українки «Спортивне ядро» на «Стадіон імені Віктора Івановича Завацького».

Про це йдеться на сторінці Факультету фізичної культури, спорту та здоров’я СНУ імені Лесі Українки у «Фейсбук».

Одноголосно, рішенням Вченої ради факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ухвалили рішення рекомендувати Вченій раді Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки перейменувати цей стадіон.

«Віктор Завацький – це людина-легенда, патріот, учитель не одного покоління фахівців галузі фізичного виховання і спорту, учений, який зробив чималий внесок у розвиток спортивної науки в Україні так і за її межами. Віктор Іванович був надзвичайно талановитою людиною з активною життєвою позицією й високою моральною відповідальністю…», – повідомляють на факультеті.

Автобіографічна довідка: Завацький Віктор Іванович (19.09.1946, с. Погіньки Ковельського району Волинської області – 09. 08.2002, м. Рівне) – фахівець у галузі фізичного виховання та спорту, доктор біологічних наук (2002), професор (1991). Закінчив Голобську середню школу Ковельського району Волинської області (1962) /авт./, Львівський інститут фізичної культури (1967), у тому ж році працював викладачем кафедри фізичного виховання Ужгородського університету. Від 1968 – у Луцькому педагогічному інституті (нині Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки), від 1975 – завідувач кафедри фізичної культури, від 1979 – декан факультету фізичного виховання, на базі якого створив інститут фізичної культури та здоров’я (його директор – 1994–1997), професор кафедри біологічних основ фізичного виховання (від 1993), проректор з навчальної роботи (1994–1997). Від 1998 – декан факультету здоров’я, фізичної культури і спорту та проректор з навчальної роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету (м. Рівне). Основний напрям наукової діяльності – відновлення і зміцнення здоров’я осіб різного віку засобами фізичної культури і спорту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: