21:37, 07 листопада 2019

У Луцьку презентують книжку, яку Медведчук хоче вилучити з продажу

Історик та журналіст Вахтанг Кіпіані представить видання «Справа Василя Стуса»  – книжку, яку Віктор Медведчук через суд хоче вилучити з продажу.

Презентація відбудеться о 15.00 11 листопада у Волинському обласному краєзнавчому музеї.

Василь Стус не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книг. Бо в Україні його не друкували і збірки віршів ходили по руках у самвидаві, а видавали їх у лише за кордоном. Участь у русі незгідних з антиукраїнською політикою двічі приводила поета на лаву підсудних. Обидва рази за статтею «антирадянська агітація і пропаганда». Матеріали, які донедавна були прихованими у архіві КГБ, тепер доступні. І видані окремою книгою.

Кримінальна справа Василя Семеновича Стуса — це хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повної болі та гідності. Ми бачимо громадянина, правозахисника, творчу особистість, який чудово розуміє наслідки своєї «негнучкості» перед каральною машиною. І тим не менше він іде до кінця.

Ця книжка зробить нас сильнішими. Бо опір злу — це щоденна потреба людини.

На презентації «Справа Василя Стуса» Вахтанг Кіпіані розкаже про: суд і роль адвоката Медведчука; останні роки життя в таборі особливого режиму; Нобелівську премія: чи мав поет шанс її здобути? смерть Василя Стуса: хворе серце, убивство чи самогубство?

Організатор презентації – Український інститут національної пам’яті.

Телефон для довідок: 0504444881 (Леся Бондарук).

Вахтанг Кіпіані – український журналіст, публіцист, історик. Головний редактор Інтернет-видання «Історична правда», однойменного тележурналу на каналі «Еспресо», викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: