11:38, 22 Травня 2023

У Луцьку презентували творче дійство від особливих дітей

«Вільна, особлива, незалежна, амбіційна»: під такою назвою у театрі ляльок відбулася незвичайна імпреза. Незвичайна, бо творцями і виконавцями її стали особливі діти.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Серед них – і вихованці обласного комунального закладу Заболоттівської спеціальної школи. Основним лейтмотивом концерту були події, які сьогодні глибоко переживає кожен українець. Керівниця освітнього закладу Ольга Головій розповідає: погодившись на пропозицію доєднатися до цього творчого дійства, педагоги і втішалися, і переймалися водночас, бо ж тематика емоційно складна, діти особливі, до того ж – це їхній дебют на справжній і великій сцені. Але, каже, під час підготовки зрозуміли, що їхні вихованці неймовірно талановиті і наполегливі, хоч репетиції часто доводилося проводити в укритті.

«Сцена лялькового театру для наших дітей стала місцем становлення, перемог над самими собою і підняттям на нову вершину, а для педагогічних працівників – результатом і підсумком їхньої непростої роботи, якій віддаються усією душею. Постановка глибоко зворушила глядачів, дала  зрозуміти, як діти проживають цей важкий для країни час, висвітлила глибину їхніх переживань і тривог, але разом з тим показала, що ми сильні, незламні, єдині духом, і перемога – за нами, заради нашого майбутнього, найдорожчого у світі – наших дітей!», – впевнена Ольга Головій.

З успішним дебютом вихованців та педагогів Заболоттівської спецшколи привітав депутат обласної ради Володимир Бондар.

«Творчість цих дітей – це щось неповторне, безпосереднє, і разом з тим природне і дивовижне. Вони все сприймають по-іншому: формами, звуками, відчуттями, фарбами. Таку здатність ми – дорослі, на жаль, давно втратили. Тому зразки творчості особливих дітей для нас – дорослих і поважних – мають не лише естетичну цінність, а й виховну. Ми дитині віддаємо досвід, терпіння, розуміння, час. Вона ж нас нагороджує красою. А ще надзвичайно важливо, що діти мають можливість показати свої творіння світові. Це не тільки робить їх впевненішими у собі, це на краще змінює сам світ», – поділився враженнями Володимир Бондар.

Свою концертну програму юні митці також доповнили і виставкою художніх робіт, які створили під час арт-терапії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: