18:56, 20 Липня 2020

У Луцьку презентували проект реконструкції очисних споруд

Сьогодні у офіс-центрі EVODA відбулася презентація проекту реконструкції очисних споруд КП «Луцькводоканал». На презентацію завітали перший заступник міського голови Григорій Недопад, радник міського голови Ігор Поліщук, представники КП «Луцькводоканал» та засобів масової інформації.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Як розповів Григорій Недопад, робота над проектом розпочалась ще 2017 року, у співпраці із Міністерством екології. Передбачається, що кошти на реконструкцію очисних споруд вдасться виділити завдяки кредиту на вигідних умовах від Європейського інвестиційного банку. В свою чергу, кредитор поставив перед очільниками міста та керівництвом комунального підприємства низку вимог, дотримання яких забезпечить високу якість робіт та відповідність усім європейським стандартам.

Ігор Поліщук додав, що очисні споруди у Луцьку вперше було запущено в експлуатацію ще 1973 року, відтак досі значна частина комплексу потребує ремонту та реконструкції.

«Напевно, ще жодне українське місто не реалізовувало настільки масштабних та дороговартісних проектів реконструкції очисних споруд. Ця реконструкція — стратегічна інвестиція на десятки років вперед, яка дозволить без проблем працювати нашим очисним спорудам, та, безумовно, покращить екологічну ситуацію. Щиро сподіваємося, що нам вдасться успішно пройти всі етапи реалізації проекту», – розповів посадовець.

Зазначається, що протягом останніх років очисні споруди опрацьовують за добу близько 44-45 тис м3 стічних вод, із максимальним потоком у вологий період близько 75 тис. м3 на добу. Очищена вода із вторинних відстійників направляється до біологічних водойм, з яких скидається в річку Стир. При цьому, значна частина очисних споруд фізично зношені та потребують реконструкції: аеротенки, системи аерації, решітки, пісколовки, повітродувки, насоси, труди та металеві частини первинних та вторинних відстійників.

Сьогодні на підприємстві працює група міжнародних консультантів. Їх задача — підготувати пакет документів для узгодження Європейським інвестиційним банком з метою підписання субкредитного договору. Підприємством складено та подано пакет документів Міністерству фінансів для надання висновку про фінансову оцінку. Передбачається, що сума кредиту складатиме понад 8 млн євро.

Окрім покращення технічного стану споруд та якості їх роботи, проведена реконструкція також дозволить підприємству налагодити виробництво органічного добрива із мулу, що осідає. Для цього буде облаштовано спеціальний цех доосушки мулу з обладнанням для видалення зайвої вологи.

У проекті реконструкції очисних споруд візьмуть участь Європейський інвестиційний банк, Міністерство фінансів України, Міністерство розвитку громад та територій України, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Луцька міська рада та КП «Луцькводоканал».

«Сьогодні цей проект є дуже масштабним, аналогів йому ще немає в Україні. Ми працюємо над ним активно вже протягом трьох років та підійшли до фінішної прямої. Будемо підписувати договір, оголошувати торги. Сподіваємося, що ніщо не завадить приступити до робіт з реконструкції вже наступного року», – додав Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: