10:10, 23 Березня 2023

У Луцьку представники влади зустрілися із родинами зниклих безвісти військових

22 березня у департаменті соціальної політики міської ради відбулась зустріч з родинами військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Тут створили центр підтримки сімей військовополонених та зниклих безвісти. Участь в зустрічі взяли заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, регіональний координатор у Волинській області Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Раїса Клименко, представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, юристи та правоохоронці.

Ірина Чебелюк розповіла, що Луцька міська рада працює над тим, щоб всебічно надавати підтримку та допомогу таким сім’ям: “Ми надаємо консультації, скеровуємо листи у відповідні органи, аби пришвидшити процедури чи то пошуку, чи то обміну інформацією, яка стосується найдорожчих наших військових, наших рідних та близьких”.

За її словами, існує величезна кількість невирішених питань.

“У нас проблеми з видачею посвідчень та оформленням відповідних документів. Але прошу вас ставитись з розумінням до тих речей, які відбуваються в нашій країні. Жодна посадова особа не зробить дію, яка не відповідає чинному законодавству та не візьме на себе відповідальність, якою вона не наділена чи якщо їй не надані ці повноваження. Ми намагаємося оперативно вирішувати ваші проблеми, скеровуючи відповідні звернення чи запити до тих інституцій, які мають право та можливість встановлювати статус, надавати консультації чи інформацію, показувати певні документи. Ми і в подальшому будемо так працювати”,  – наголосила заступник Луцького міського голови.

У свою чергу, Уповноважена з питань осіб, зниклих безвісті за особливих обставин Раїса Клименко повідомила, що з 1 вересня 2022 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України створило у кожній області регіонального координатора, задля тісної співпраці та комунікації з родинами. Вона розповіла, що в Міністерстві створили пошукові групи, які виїжджають на деокуповані території та займаються пошуком зниклих безвісти військовослужбовців.

Директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода розповіла присутнім про соціальні гарантії, які вони можуть отримувати, правильно оформивши усі відповідні документи.

«Діти, батьки яких вважаються зниклими безвісти, відповідно до міської програми, мають право на отримання щомісячної фінансової допомоги в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Йдеться про дітей віком до 6 років та від 6 до 18 років. Якщо дитина навчається в закладах вищої чи передвищої освіти, тоді ми маємо право проводити таку виплату до 23-х років», – зазначила вона.

Також департамент соціальної політики має право щомісячно надавати 800 гривень на кожного члена сім’ї безвісти зниклого військовослужбовця на оплату житлово-комунальних послуг.

“Крім того, ви маєте право на матеріальну допомогу на лікування, а діти – на безкоштовне харчування у закладах освіти та безкоштовний проїзд у нашій громаді. Місцеві програми діють для тих, хто зареєстрований в Луцькій міській територіальній громаді”, – наголосила Вікторія Майборода.

Також діють державні форми підтримки. Діти, які були на утриманні безвісти зниклих, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Маючи посвідчення члена сім’ї безвісти зниклого, надається 50 % знижки на житлово-комунальні послуги.

“Орган місцевого самоврядування чи Волинська військова адміністрація не наділені повноваженням щодо видачі посвідчень членам родин зниклих безвісти, але Закон вимагає від нас надавати ті чи інші пільги, лише при наявності цього документу, – пояснила Ірина Чебелюк. – Це загальнодержавна проблема, але вона в процесі вирішення”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: