21:47, 29 Березня 2023

У Луцьку потребує розширення відділення дитячої онкогематології

Сьогодні Луцький міський голова Ігор Поліщук побував у відділенні дитячої онкогематології Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. Він оглянув приміщення та поспілкувався з колективом і пацієнтами. Генеральний директор установи Ірина Горавська зауважила, що відділення потребує ремонту та розширення, оскільки онкозахворюваність серед дітей, на жаль, зростає, і такі пацієнти під час лікування потребують особливих умов перебування. При цьому вона підкреслила, що 80 % дітей з онкогематологічною патологією виліковується, тому за них, однозначно, треба боротися.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Завідувач відділення Яна Рижко розповіла, що для дітей з онкогематологічною патологією критично важливо, аби лікування відбувалося в максимально стерильних умовах. У відділенні є кілька належно облаштованих палат, однак їх недостатньо, адже кількість пацієнтів щороку, на жаль, зростає, а лікування триває довго. “Імунітет цих дітей під час отримання хіміотерапевтичних препаратів суттєво знижений. Скажімо, якщо ми зайдемо до них у не медичному одязі чи з необробленими руками, то можемо заразити їх досить неприємними захворюваннями. Тому умови, в яких перебувають діти, мають величезне значення, і повинні бути відповідними”, – пояснила вона.

Потому Ігор Поліщук оглянув відділення дитячої ортопедо-травматології, в якому планують зробити ремонт і перевести сюди дитячу онкогематологію. Це приміщення значно просторіше, його площа становить 670 квадратних метрів, однак, ремонт тут не робили з 90-х років минулого століття. Вартість реконструкції з облаштуванням максимально стерильного середовища відповідно до зведеного кошторисного рахунку становить 28 мільйонів 706 тисяч гривень.

У свою чергу, Ігор Поліщук повідомив, що Луцька міська територіальна громада допоможе медичному закладу у вирішенні проблеми. Питання про це буде розглядатися на сесії Луцької міської ради вже цієї п’ятниці. За його словами, кошти з бюджету на це необхідно виділити, адже велика кількість дітей нашої громади лікується саме в цьому медичному закладі, адже в Луцьку немає міської дитячої лікарні.

“Сьогодні ми почули інформацію про те, скільки діток з онкогематологічним захворюваннями одужують і наскільки важливою є стерильність у палатах, – сказав Ігор Поліщук. – Почули, наскільки важливо, щоб мама з дитинкою перебували в палатах самі і не було багато людей, тому що під час хіміотерапії дуже ослаблений імунітет і будь-яке захворювання, навіть найлегше, переноситься дуже важко та впливає на процес одужання. Однозначно необхідно зробити ремонт, адже відділення в такому стані, що давно вимагає оновлення, і ми в цьому допоможемо”, – сказав Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: