08:15, 20 Жовтня 2023

У Луцьку підписали угоду про партнерство з Тауразьким районом Литви

У стінах Луцької міської ради зустрічали делегатів з Тауразького району (Литовської Республіки), а саме Довидаса Камінскаса, мера Тауразького району, Ромуальдаса Вайткуса, члена Сейму Литовської Республіки, Сігітаса Мічюліса, депутата ради Тауразького району, колишнього мера Тауразького району, Маріуса Ючікаса, голову Асоціації підприємців міста Таураґе.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Луцький міський голова Ігор Поліщук подякував литовським колегам за те, що завітали до Луцька, попри воєнний стан та небезпеку.

“Дякуємо за ваш візит, за увагу до нашого міста та проблем нашої країни в цілому, за ту співпрацю, яка уже налагоджена між нашими містами. Ваша допомога додає нам оптимізму та віри у перемогу, адже підтримка наших друзів є надважливою в цій складній війні, бо без неї ситуація була б іншою. Ми переконані, що на нас чекає плідна співпраця не лише зараз, а й після перемоги”, – сказав він.

До слова, у липні цього року відбулася зустріч із делегацією членів Сеймасу Литви на чолі з віце-спікером Паулюсом Саударгасом та Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом. Делегація перебувала в Луцьку, у зв’язку з проведенням байкерського пробігу на підтримку України «Переможемо разом», маршрут якого пролягав через Волинь.

Представники литовської делегації висловили захоплення мужністю та стійкістю українців та зазначила, що Україна зараз захищає всю Європу.

Під час зустрічі обговорили актуальні питання та пріоритетні завдання для подальшої взаємодії. Делегатів найбільше цікавило, з якими викликами зустрічається Луцьк наразі, у сферах цивільного захисту, підготовки до зими, підтримки внутрішньо переміщених осіб тощо.

Ігор Поліщук розповів, що Луцьк уже розпочав опалювальний сезон, проте готується до важкої зими, адже ворог проаналізував минулі помилки та накопичує сили для подальших ударів по інфраструктурі, щоб позбавити українців нормальних умов для життя. Наразі місто забезпечене генераторами, облаштовані 68 пунктів обігріву. Він також зазначив, що у Луцьку більше десяти тисяч внутрішньо переміщених осіб, багато з яких перебувають у важких життєвих ситуаціях, адже втратили все. Але міська влада всіляко допомагає та підтримує їх одягом, засобами гігієни, продуктами, шкільним приладдям тощо.

Ігор Поліщук акцентував, що міська влада активно підтримує Збройні сили України. На ці потреби виділили більше 250 мільйонів гривень. Також працівники міської ради та комунальних підприємств міста віддають одноденний заробіток, і таким чином закупили 55 автомобілів, бронежилети, каски, дрони та інші речі на понад 20 мільйонів гривень.

Значущим аспектом обговорення стала допомога ВПО та військовим. Міська рада спільно з делегацією розглянули можливості подальшої співпраці, зокрема надання гуманітарної допомоги та придбання автомобілів на потреби ЗСУ.

На завершення зустрічі підписали угоду про партнерство між Луцьком та Тауразьким районом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: