15:00, 19 Жовтня 2021

У Луцьку підбили підсумки проекту з термомодернізації бюджетних закладів

Сьогодні, 19 жовтня, у Луцьку підбивали підсумки реалізованого проекту з енергоефективності громадських будівель. До міста завітали поважні гості: Амунд Бейтнес — інвестиційний директор NEFCO, Тобіас Тиберг — Надзвичайний та Поважний посол Швеції в Україні, Ерік Сведал — Надзвичайний та Поважний посол Норвегії в Україні, Катерина Стасюк — провідний менеджер Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології, Гуннар Барк — консультант SWECO.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Вітав цих поважних осіб у нашому Луцьку міський голова Ігор Поліщук. Він зазначив, що співпраця з NEFCO — вимога часу. Підштовхнула до цього проблема перевитрати тепла — це наслідок десятиліттями неремонтованих фасадів, дахів, зношених вікон та дверей. Йдеться про освітні, культурні, спортивні будівлі, в тому числі, — дитячі садки, школи, художньо-мистецькі заклади.

Та нині ситуація змінилася. Завдяки співпраці Луцької міської ради та NEFCO у рамках вище названого проекту реконструювали 34 будівлі, що підпорядковуються тридцяти комунальним закладам. У половині з них встановили нові індивідуальні теплові пункти з розумним регулюванням теплоспоживання відповідно до погодних умов, а в деяких оновили теплоізоляцію труб опалення. Відтак, уже нині реалізація проекту має значний екологічний, економічний і соціальний зиск. А загалом, завдяки проекту, Луцьк у майбутньому, за підрахунками фахівців, заощаджуватиме на енергоносіях до 17 мільйонів гривень у рік.

До речі, проект «Енергоефективність у громадських будівлях міста Луцька» є на сьогодні одним із наймасштабніших в Україні. Включає в себе утеплення покрівель та фасадів будівель, заміну кухонного обладнання в школах, заміну вікон та дверей, встановлення ІТП, утеплення труб.

“Енергетична галузь є ключовою для української економіки. Ми це розуміємо. І це та галузь, у якій Норвегія може поділитися своїм досвідом. Адже це дозволить досягнути наших спільних цілей щодо нашого “зеленого” курсу”, – зазначив посол Норвегії Ерік Сведал.

І це важливо, бо з 2016 року тарифи на електроенергію зросли удвічі. Відтак реалізація проекту дозволила заощадити місту близько 30 % вартості електроенергії. Крім того, у Луцьку вдалося не лише скоротити споживання енергоносіїв, а й викидів вуглекислого газу. Тому проект має ще й екологічно-соціальний ефект.

Загалом, фінансова співпраця у рамках проекту Луцького муніципалітету та європейських партнерів виглядала так: 9,5 млн євро — загальне фінансування, 5 млн євро — кредит NEFCO, 1,3 млн євро — грант від Е5Р, 2,8 млн євро — місто Луцьк, 0,4 млн євро — техдопомога для підготовки та реалізації проекту від Швеції.

Реалізований проект з енергоефективності у місті Луцьку — це третій проект NEFCO у співпраці з Е5Р. Вони стосуються теплопостачання, очищення води, енергоефективності громадських будівель.

“Перша позитивна сторона цього проекту — це економія енергоносіїв. Це важливо для кожного українського міста, важливо і для нас. Ми заощаджуємо кошти. Друга сторона — практична: комфортні умови для тих, хто вчиться і працює у цих реконструйованих закладах. І третя сторона — це естетика.

Погодьтеся, приємно дивитися на кольорові утеплені фасади, аніж на крихку, промерзлу цеглу. Тому ми надзвичайно щасливі, що цей проект відбувся саме в нашому місті. Він змінив наше місто на краще в багатьох сферах життя”, – зазначив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Довідково: NEFCO — це міжнародна фінансова організація, яка фінансує початкове розширення “зелених” рішень на світових ринках. Заснована в 1990 році урядами п’ятьох країн Північної Європи: Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції. Це по суті банк, який надає лише “зелене” фінансування, коли йдеться про енергоефективність, модернізацію водоочисних споруд, каналізування, управління відходами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: