18:24, 11 Липня 2022

У Луцьку організували першу екскурсію «Луцьк музичний»

У неділю, 10 липня, вдало відбулася перша екскурсія “Луцьк музичний”. Дощ, звісно, вніс деякі корективи в задуми організаторів – управління туризму та промоції міста і КП “Центр туристичної інформації та послуг”, – та коли це їх лякало?

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Свою подорож учасники почали від Волинської обласної філармонії, де почули історію створення установи, заснування Волинського народного хору та фестивалю “Стравінський та Україна”; побачили пристрої звукозапису 100-річної давнини.

Родзинкою екскурсії став автобус, який реконструювали вмілі працівники філармонії спеціально для цієї події. Це саме той автобус, який свого часу возив на гастролі зірок української естради: тріо “Мареничів”, ВІА “Світязь” та багато-багато інших відомих артистів.

По дорозі слухали про корифеїв, які стояли біля джерел створення філармонії, Палацу культури Луцька та Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, а також відомі хіти Василя Зінкевича.

Особливий захват екскурсантів викликала зустріч з сопілкарем Тарасом Білінцем у музичній школі № 1. Учасники поринули у світ сопілок: слухали волинську сопілку, тилинку, окарину, панфлейту, вірменський дудук, китайську флейту, перуанську кену… і ще багато інших духових інструментів, назви та голос яких ви почуєте, коли завітаєте на наступну екскурсію.

До речі, зараз ви маєте унікальну можливість придбати у Центрі туристичної інформації сопілки, виготовлені з деревини Лесиного ясена. Зрозуміло, що їх кількість обмежена і більше таких не буде.

Учасники також дізналися про волинських композиторів Арсена Річинського і Михайла Тележинського; прослухали луцький градуал 17 ст., реконструйований сучасним луцьким композитором Віктором Тиможинським; почули неймовірної краси твір латвійського композитора Ріхарда Дюбри у виконанні камерного хору “Оранта”, написаний ним на підтримку України (ноти твору для прем’єрного виконання композитор передав саме до Луцька).

А на завершення усі охочі мали змогу відвідати концерт флейтиста Юрія Шутка та органіста Петра Сухоцького в Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла.

Екскурсія відбуватиметься на постійній основі. Її можна замовити у Центрі туристичної інформації та послуг (тел. 0332 723 419) для групи з 25-30 осіб. Вартість – 100 грн/ос. Якщо ж хочете приєднатися до цієї чи багатьох інших цікавих екскурсій — стежте  за анонсами на сторінці VisitLutsk.com у мережі «Фейсбук».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: