22:44, 08 листопада 2022

У Луцьку організували форум «Digital Volyn: цифрові громади»

В Луцьку відбувся форум «Digital Volyn: цифрові громади» в рамках тижня регіональної цифрової трансформації «Digital Regions Week».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Участь в заході взяли керівники та цифрові лідери громад, начальники районних військових адміністрацій, представники науки та бізнесу.

Під час форуму присутні обговорили основні напрями діяльності Мінцифри у підтримці цифровізації тергромад області та їх історії успіху, Індекс цифровізації громад, міжнародну співпрацю та подальшу взаємодію громад з державними органами, неурядовими організаціями, ІТ бізнесом та ВНЗ.

Про регіональну програму цифровізації Волині розповіла заступниця начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторія Левчук.

«Зараз ми маємо 9 напрямків для цифровізації регіону: інституційна спроможність, розвиток швидкісного інтернету, розвиток ЦНАП, paperless (е-документообіг), цифрова освіта, візитівка області, проникнення базових електронних послуг, галузева цифрова трансформація та е-демократія, – зазначила Вікторія Левчук. – Для нас є пріоритетним цифрові рішення для громад, кіберзахист та кібергігієна, створення рівного та швидкого доступу до електронних послуг для усіх мешканців Волинської області».

Так, попри війну на Волині реалізовано нові цифрові проекти. Зокрема, декілька днів тому почав роботу проектний офіс Digital Volyn. Також за сприяння Мінцифри України Волинь отримала комплекси системи Starlink, які спрямовані на забезпечення зв’язку в умовах військового стану. Окрім того, шість громад області отримали «мобільні цифрові валізи» за підтримки програми ЕГАП, Фонд Східна Європа.

«На Волині досить багато цифрових історій успіху: чат-бот, інструменти е-демократії, впровадження мобільної валізи. За цими історіями стоять люди, які в процесі впровадження цих інструментів, стають в громадах справжніми цифровими лідерами», – підкреслив координатор з цифрової трансформації регіонів EGAP Cергій Гунько.

Захід організований в рамках проекту «Офіс впровадження цифрових рішень «Digital Volyn», що реалізується за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Волинської обласної військової адміністрації, програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Варто зазначити, що цей захід започаткував проведення форуму «Digital Volyn: цифрові громади» в області щорічно.

Цифровізуємось разом!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: