19:24, 30 Липня 2020

У Луцьку організували акцію проти торгівлі людьми

30 липня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми спеціалісти управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради спільно із представником Луцького місцевого центру надання вторинної безоплатної правової допомоги провели вуличну інформаційну акцію «ПротиДій торгівлі людьми».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Нині торгівля людьми є одним із найганебніших злочинів проти людства, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Мета заходу полягає підвищенні поінформованості перехожих стосовно торгівлі людьми, щодо засобів вербування та шляхів експлуатації дітей та дорослих, про ризики в Інтернеті та соціальних мережах та про можливості убезпечити власне життя.

Будь-хто може постраждати від сучасного рабства, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають об’єктами сексуальної та трудової експлуатації, а підлітків змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції та навіть використовують з метою вилучення органів.

Для привернення уваги перехожих організатори заходу розмістили в Парку Героїв майдану та Небесного легіону, біля центральної доріжки, інформаційний стенд та створили тематичні інсталяції, розповсюджували інформаційні буклети та розповідали про проблему торгівлі людьми і безпечну міграцію, а також інформували про можливість отримання допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Учасники отримали інформацію про Національну «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Зателефонувавши на цілодобові номери 0-800-505-501 (зі стаціонарних телефонів) або 527 (з мобільних телефонів), можна отримати консультацію безкоштовно, анонімно і конфіденційно.

Довідково:

За даними Міжнародної організації праці, близько 21 мільйону людей у всьому світі є жертвами примусової праці, за даними організації А21 – лише 1% постраждалих вдається врятувати.

Понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками МОМ).

За даними ЮНІСЕФ, щороку понад мільйона дітей у світі стають жертвами торгівлі людьми. Протягом 2019 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 185 громадянам, 13 з яких – діти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: