15:10, 26 Лютого 2020

У Луцьку не погодили межі історичних ареалів

Проект рішення, у якому немає переліку вулиць міста, що увійдуть до історичних ареалів, депутати назвали непрофесійним.

Про це йшлося під час пленарного засідання 70 сесії Луцької міськради 26 лютого.

Депутати розглянули проект рішення про погодження меж історичних ареалів, які визначені в проектно-вишукувальній документації «Історико-архітектурний опорний план з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини та меж і режимів використання історичних ареалів міста Луцька Волинської області».

Як пояснив начальник управління містобудування та архітектури Луцької міськради Веніамін Туз, йдеться про підготовку до затвердження генерального плану міста. Пропонують дві зони історичних ареалів – Старе місто та Передмістя. З його слів, проект погоджений науково-методичною радою Мінкульту.

Депутати Павло Данильчук та Микола Федік зауважували, що проект рішення вносили від комісії незадовго до сесії і депутати не мали можливості ознайомитися з додатком до документу. Вони просили дати час на вивчення проекту рішення. Павло Данильчук зауважив, що у проекті рішення не визначений історичний ареал на вулиці Ковельській, не враховані історичні будинки, розташовані на цій вулиці поблизу мосту. Також немає ареалів мікрорайону Красного, звідки відкривається краєвид на Старе місто. На його думку, рішення доведеться згодом оскаржувати.

Депутат Ігор Поліщук погодився, що, оскільки в додатку немає переліку вулиць, документ підготовлений непрофесійно.

«Голосувати за кота в мішку ми не будемо», – зазначив він.

Отже, більшість депутатів не підтримала проекту рішення.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: