13:34, 06 Вересня 2021

У Луцьку молилися за довкілля

Священики Волинської єпархії Православної Церкви України молилися за довкілля.

Про це повідомляють на сторінці Державної екологічної інспекції у Волинській області у «Фейсбук».

Учора, 5 вересня, у кафедральному соборі Святої Трійці відбулася молебень за навколишнє середовище. Священики прочитали молитви з нагоди Всесвітнього дня охорони довкілля.

Під час проповіді митрополит Луцький і Волинський Михаїл пояснив, як ми шкодимо екології, а також наголосив на важливості нашої з вами місії — збереженні землі.

“Коли чоловік сидить на балконі курить, він чомусь обов’язково має “встрілити” недокурок на газон. Краще хай жінці в ліжко “встрілить”. Завтра ж прийде на той газон з внуком гратися! Ми думаємо, якщо ми викинули сміття на вулицю, то ми більше ніколи з ним не зустрінемось. Можливо й ні, але внуки, діти зустрінуться. А потім ми кажемо, що від поганої екології серце, судини хворі. А хто зробив цю погану екологію!? Не ми з вами!? Цей стан я називаю шизофренією, його обов`язково потрібно змінити”, — зауважив Михаїл.

Наголосив митрополит й на важливості сортування сміття.

“Нам потрібно роздільно збирати сміття. А буває й так, що ми розфасуємо, а приїде машина, завезе у Брище, і викине все в одну купу. От, коли приїдуть різні машини, викинуть в різні місця, от тоді я скажу, що ми турбуємося про довкілля”, — сказав він.

Під кінець звернення митрополит Луцький і Волинський побажав вірянам благословення, а також висловив сподівання про те, що нам вдасться покращити екологію, а відповідно й наше життя.

“ Мені подобається один вислів із фільму “Собаче серце”: “Криза в мізках, а не в суспільстві”. Усе залежить від нас. Я вам вірю, я знаю, що ви найкращі. Ви будете дбати про екологію. Ви будете підтримувати все добро, що виражає стан вашої душі. Хай ваша душа буде багатою, а своїм життям ви збережете своїх дітей, онуків, ближніх своїх і нашу Батьківщину”, — звернувся до християн священнослужитель.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: