12:10, 11 Березня 2023

У Луцьку Медичний центр реабілітації учасників бойових дій впроваджує передові міжнародні технології

Луцький міський голова Ігор Поліщук оглянув нове обладнання, яке успішно функціонує у КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Виконувач обов’язків директора цього медичного закладу Ігор Гнетньов повідомив, що заклад постійно розвивається та його працівники втілюють нові реабілітаційно-психологічні підходи, які опановують наші лікарі за кордоном.

“Психологічна підтримка наразі дуже актуальна. Тому для занять з психологами за кошти закладу ми придбали інтерактивну пісочницю. Також закупили діагностичне обладнання: електроенцефалограф, міографи, портативний УЗД апарат, лікувальне обладнання фізіотерапевтичного спрямування, яке дає можливість не медикаментозно втамовувати набрякові та больові синдроми. Це уже працює. Загалом — майже десять апаратів на суму близько чотирьох мільйонів гривень. Також в центрі з листопада минулого року ми розгорнули цілодобовий стаціонар на 22 ліжка з повноцінним харчуванням”, — зазначив медик.

За словами Ігора Гнетньова, поштовх на перспективу медичного закладу дав міський голова Ігор Поліщук. Він організував поїздку медиків до Ізраїлю, де вони ознайомилися з роботою провідних реабілітаційних центрів та лікарень.

“Там ми отримали бачення того, що зараз хочемо придбати, – продовжив він. – Це — екзоскелет. За його допомогою ми зможемо ставити на ноги людей зі спинальними травмами, прикутих до ліжка. Також ми хочемо антигравітаційну доріжку та лабораторію ходьби, адже від того, як правильно ходити, ми маємо всі решта проблем зі суглобами, спинами і так далі. Це дуже дороговартісне обладнання, тому для їх закупівлі ми шукаємо та напрацьовуємо грантові проекти. Окрім цього ми налагодили співпрацю з винахідником, який розробив універсальний кризовий протез, що дає можливість в короткий термін допомагати людині ставати на ноги”.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зазначив, що реабілітаційний центр постійно перебуває в процесі розвитку та вдосконалення. Сюди купують нове обладнання, щоб розширити кількість видів тієї терапії та реабілітації, яка надається.

“Ми побачили, що в кожному кабінеті: чи це фізична реабілітація, чи це реабілітація з дрібної моторики, чи тренажери — завжди є відвідувачі. Центр користується попитом. Тут дуже багато військових, які проходять реабілітацію. Це означає, що є запит і необхідно продовжувати рухатись в такому ж напрямку — оновлювати та купувати нове обладнання, тому що існує дуже багато видів сучасної реабілітації, яка може значно покращити стан пацієнти”, — наголосив Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: