13:34, 13 Червня 2023

У Луцьку готують до зими магістральні мережі

Луцький міський голова Ігор Поліщук перевірив хід робіт із заміни аварійної ділянки магістральної тепломережі на проспекті Відродження. Ігор Поліщук наголосив, що місто продовжує реконструкцію мереж у міжопалювальний сезон, щоб забезпечити надійність та якість теплопостачання міста в осінньо-зимовий період.

Про це повідомляють на сайті Луцької міськради.

Насамперед йдеться про ділянки, де минулої зими було найбільше пошкоджень. Так, нещодавно завершили заміну мережі на вулиці Загородній біля обласного перинатального центу. А зараз роботи тривають на значному відрізку магістральної тепломережі на проспекті Відродження – від будинку № 18 до повороту на вулицю Писаревського.

“На цій ділянці відбувається заміна труб на попередньо ізольовані, які мають дуже низький рівень тепловтрат, – розповів міський голова. – Протяжність цієї ділянки –1200 метрів, загальна протяжність запланованої в цьому році заміни тепломережі на проспекті Відродження становить 1800 метрів. Орієнтовна вартість робіт – 10 мільйонів гривень. Магістральна труба, на якій ведеться заміна, експлуатується з 1973 року, тобто пів століття. Тільки за останні три роки тут трапилося сім поривів. Звичайно, для жителів мікрорайону це спричиняє великі незручності. Але після заміни труби ми щонайменше 40 років не будемо мати проблем з цими мережами”.

Як зазначив директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський, під час робіт застосовуються сучасні технології. Вкладаються труби із попередньою ізоляцією, які є надійними і мають великій термін експлуатації. Це дасть змогу значно знизити рівень теплових втрат на цій ділянці, які наразі є дуже високими – 22 %.

“Через це фактично кожен п’ятий кубометр газу йде в нікуди”, – наголосив Іван Скорупський.

Заміна труб на попередньо ізольовані дасть можливість зменшити рівень тепловтрат до 3,3 % і покращить якість теплопостачання та гарячого водопостачання для мешканців майже 18 будинків, двох шкіл і дитячого садочка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: