10:25, 31 Липня 2020

У Луцьку «Фронтера» оголосила про старт книжкового відеопроекту для дітей

У зв’язку з карантинними обмеженнями цьогоріч дитяча сцена ІІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» відбудеться у форматі серії відео. Проект підтримав Український інститут книги, а презентація відбулась 29 липня.

Про це інформують організатори фестивалю.

«Фронтера: Нові світи» — це цикл з десяти відео, створених за мотивами сучасних та класичних дитячих україномовних художніх та нон-фікшн видань, а також видань перекладених українською. Усі відео будуть розміщені на “Youtube”.

«Ви знаєте, що програма фестивалю попередніх років  складалась із трьох сцен – міжнародної, молодіжної та дитячої. Ми працювали з юними читачами, шукали цікаві формати, аби привабити слухачів й глядачів, популяризувати читання. Проте з нами трапився карантин, й ми не зможемо організувати заходи для найменших у офлайн-форматі. Саме тому з’явилася ідея  створити “Youtube”-програму», — розповіла директорка фестивалю Елла Яцута.

Реалізовуватимуть проєкт спільно з театром «ГаРмИдЕр», зокрема Руслана Порицька доєдналась як сценаристка, а Юлія Яцун режисеруватиме відео.

«Ми не лише хочемо поговорити про книги, а й підняти теми, про які рідко говорять із дітьми, дати інструмент, як це можна робити», — додала Елла Яцута.

Оскільки в реалізації проєкту будуть активно використовувати книги, які вийшли друком протягом останніх кількох років, команда «Фронтери« звернулась до видавництв «Чорні вівці», «Віват», Видавництва Старого Лева й видавничо-освітнього проєкту «Портал», й вони підтримали ініціативу.

Кожне відео складатиметься із трьох блоків. Перший — це розмова з дитиною про складні явища й теми світу довкола.

«Читаючи ці дитячі книги, я тішуся тим, що зараз діти мають доступ до такої якісної і гарно ілюстрованої літератури. І вона не лише розважальна. Тут ми знаходимо важливі історії, йдеться про історичну пам’ять, толерантність, взаємовідносини», — ділиться враженнями Руслана Порицька.

За її словами, діти часто рефлексують після прочитання книги, власне на цьому й будуть побудовані відео.

Маленькі актори з театральних студій Наталі Журавльової, «ДогориДриґом» та «Бешкетники» візьмуть участь у знімальному процесі та ділитимуться своїми міркуваннями про прочитане з дорослим актором.

Друга складова відео – інтерактивна. Дітям-глядачам даватимуть змогу погратися, навчитися певних рухів чи навіть спробувати себе в ролі актора. Й третя частина відео – це читання та інсценізація уривка з книги.

«На жаль, зараз не так багато якісного україномовного контенту для дітей, і ми сподіваємося, що проєкт стане поштовхом до створення подібних програм», — каже режисерка.

Спільно з комнадою проєкту працюватиме експертна група, у складі якої психолог Марина Пахачук, яка консультуватиме  й допомагатиме правильно розкрити тему, адже книги спеціально обирали доволі не прості. Тут і про війну, смерть, інклюзію та багато іншого. Ці відео можна буде використовувати не лише для домашнього навчання, а й під час уроків.

Керівниця відділу промоції читання УІК Анастасія Євдокимова зауважила, що їй приємно розпочинати з «Фронтерою» цей проєкт.

«Він дуже вписується у все те, що ми як Український інститут книги робимо. Адже промоцію читання розпочинаємо саме з малечі», — зауважила вона.

Та додала, що сподівається наступного року побачити фестиваль в офлайновому режимі, коли можна буде наживо бачитися з дітьми, показувати їм, що письменники – це живі люди й що з ними дуже цікаво. Проте, за її словами, серія передач зараз дасть змогу залучити більшу аудиторію, адже фізично до Луцька можуть приїхати не так багато людей, а от переглянути відео в “Youtube” можна звідусіль.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: