17:26, 27 Травня 2022

У Луцьку допомагатимуть внутрішньо переміщеним дітям з інвалідністю та їх сім’ям

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом із дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ приєднуються до проекту екстреного реагування на потреби внутрішньо переміщених дітей з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами та їхніх сімей, які постраждали від збройного конфлікту в Україні.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

У рамках проекту органи місцевого самоврядування та ЮНІСЕФ об’єднаються, щоб надати мультисекторальну допомогу. Головне завдання проекту – виявити дітей з інвалідністю та труднощами розвитку, які були змушені переїхати із рідних міст та потребують допомоги, а також допомогти приймаючим громадам організувати для них надання якісних послуг.

“З перших днів війни ми активно працювали над різними програмами для того, щоб залучити якомога більше коштів та мати можливість допомогти людям. Нещодавно підписана з ЮНІСЕФ угода є надзвичайно важливою, адже саме сім’ї дітей з особливими потребами вимагають найбільше уваги від держави, суспільства та органів місцевого самоврядування. Окрім тих проблем, з якими вони приїхали, є ще проблема надання правильної медичної і соціальної підтримки їх дітям.

Зараз ми проводимо детальне опитування таких сімей щодо їх потреб, відповідно формуємо запит на ЮНІСЕФ. Власне, саме фонд ООН обіцяє повністю забезпечити дітей усім необхідним: слуховими апаратами, засобами реабілітації, інвалідними візками тощо.

Протягом дії проекту, що триватиме до 1 січня 2023 року, ми надамо практичну допомогу не менш ніж 100 сім’ям”, – розповіла начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан.

Спеціалісти проекту оцінять потреби дітей та їхніх сімей, нададуть психологічну підтримку, соціальний супровід та інформацію про доступні в громаді ресурси відповідно визначених потреб; організують спеціалізовані послуги як от консультації команди фахівців щодо виявлених труднощів у розвитку, підбір критично важливого адаптаційного обладнання та допоміжних засобів, супроводу для отримання соціальних послуг в громаді, інклюзивної освіти, надання непродовольчих товарів відповідно до потреб дитини тощо. У віддалені місця перебування внутрішньо переміщених дітей заплановані виїзди фахівців. Окрім того, спеціалісти розроблятимуть та поширюватимуть важливі матеріали щодо розвитку безбар’єрності та підтримки дітей з інвалідністю у приймаючих громадах, навчатимуть соціальних працівників та інших професіоналів громад практичним аспектам допомоги дітям з порушеннями розвитку.

Проект діятиме в семи областях України: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій.

Батьки чи опікуни дітей з інвалідністю з категорії ВПО, які проживають у цих областях, включно із переміщеними в інтернатні заклади, вже зараз можуть звернутися до партнерів проекту у відповідній області, щоб дізнатися більше про його можливості. У Луцьку – це управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради, що на пр. Соборності, 18.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: