18:51, 07 Вересня 2021

У Луцькраді заявили, що практично усі ділянки, які передав громаді Держгеокадастр, мають різні обтяження

Із створенням Луцької міської територіальної громади виникло питання про передачу на баланс вільних земельних ділянок, які перебували на території сільських рад та були приєднані до Луцька.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Так, у грудні 2020 року головне управління Держгеокадастру у Волинській області надіслало лист про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність та акт приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із держаної у комунальну власність з переліком 138 земельних ділянок загальною площею 594,4057 га.

Проте, у 109 земельних ділянок (загальною площею 521,2593 га) виявлені суттєві неточності, недоліки та невідповідності, які унеможливлюють подальше проведення державної реєстрації права комунальної власності на ці ділянки за Луцькою міською радою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Серед них – ділянка площею 2,00 га перебуває у приватній власності.

Крім того, 56 земельних ділянок – в оренді (згідно з діючими договорами оренди землі) та в постійному користуванні (згідно з державними актами на право постійного користування). Зокрема:

– одна земельна ділянка площею 34,2471 га (відсутня в Державному земельному кадастрі та поділена ГУ Держгеокадастру у Волинській області) — перебуває в постійному користування ТзОВ “Деметра”. Це землі природо-заповідного фонду національного значення, які не можуть передаватися з державної у комунальну власність відповідно до Земельного кодексу України). Тож Луцька міська рада надіслала лист від до Державної екологічної інспекції у Волинській області та заяву про вчинення кримінального провадження до Луцької окружної прокуратури;

– чотири земельні ділянки площею 19,2098 га, кадастрові номери яких відсутні в Державному земельному кадастрі;

– сім земельних ділянок площею 8,8854 га, за якими видали накази ГУ Держгеокадастру у Волинській області про надання дозволів громадянам на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність;

– 31 земельна ділянка площею 59,0491 га перебуває в користуванні фізичних осіб згідно з рішеннями, прийнятими в 90-тих роках минулого століття, без правовстановлюючих документів;

– 5 земельних ділянок площею 10,5678 га – під господарськими будівлями та дворами з наявними об’єктами нерухомого майна, право власності на які зареєстроване;

– 2 земельні ділянки площею 4,3925 га — під громадськими пасовищами;

– 2 земельні ділянки площею 5,6388 га — накладаються на межі населеного пункту та на земельні ділянки, які перебувають в приватній власності громадян;

– 1 земельна ділянка площею 1,0800 га — розташована в межах населеного пункту с. Одеради.

Ще щодо трьох земельних ділянок загальною площею 218,8930 га (97,7389 га, 73,7562 га, 47,3979 га) Луцька міська рада подала позови до суду. Причиною для таких дій стало те, що після включення до переліку земельних ділянок для передачі з державної в комунальну власність, ГУ Держгеокадастром у Волинській області поновило договори оренди землі, без проведення аукціону щодо продажу права оренди.

29 земельних ділянок загальною площею 73,1464 га частково розташовані в прибережно-захисних смугах річок, а це унеможливлює передачу у власність та й там обмежена господарська діяльність. Частина земель розташована в охоронних зонах ліній електропередач, на схилах, урвищах, болотах і, відповідно, не придатні для будь-якого використання.

Також ГУ Держгеокадастру у Волинській області видало наказ від 04.02.2021 № 10-ОТГ “Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність”, з внесеними змінами Наказом від 08.02.2021 № 11-ОТГ “Про внесення змін до Наказу Головного управління Держгеокадастру у Волинській області від 04.02.2021 № 10-ОТГ” із додатком “Акт приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із держаної у комунальну власність з переліком десяти земельних ділянок загальною площею 16,0449 га”.

Цей документ так і не надіслали до Луцької міської ради.

Щодо шести земельних ділянок площею 11,2615 га, Держгеокадастр видав наказ від 14.01.2020, яким надали дозволи громадянам на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, а 5 лютого цього року — накази про відмови у передачі у власність, тому громадяни подали позови до суду.

Ще одна земельна ділянка площею 2,00 га, яка є частиною земельної ділянки площею 34,2471 га та перебуває в постійному користуванні ТзОВ “Деметра”, належить до землі природо-заповідного фонду національного значення, які не можуть передаватися з державної у комунальну власність (підпункт в) пункту 24 Прикінцевих положень Земельного кодексу України).

Земельна ділянка площею 4,5646 га нині перебуває у постійному користуванні фермерського господарства, згідно з державними актами на право постійного користування, а ще дві земельні ділянки площею 0,1788 га розташовані на території товариства садоводів-любителів “Мічурінець” та можуть бути передані лише членам садівничого товариства, які ними користуються.

Також земельна ділянка площею 0,0400 га перебуває в приватній власності громадянки Лілії Р., згідно з наказом ГУ Держгеокадастру у Волинській області від 16.04.2021 № 3-1004/15-21-СГ.

Тобто, жодною із десяти земельних ділянок, що вказані вище, Луцька міська рада не може розпоряджатися, а лише може затвердити документацію із землеустрою особам, яким надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: