17:55, 28 Грудня 2021

У Луцькраді заявили, що економічно обґрунтована вартість проїзду у тролейбусі – 10-12 гривень

Сьогодні, 28 грудня, чергове засідання члени виконавчого комітету розпочали з внесення змін до бюджету Луцької територіальної громади. Далі — перерозподілили видатки коштів бюджету громади. Зокрема, мільйон гривень передбачили на погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам Луцького підприємства електротранспорту.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Міський голова Ігор Поліщук наголосив, що у найближчий період стан підприємства електротранспорту ніколи не буде таким, що дозволить вивести його навіть на належний рівень. “У нас є величезна категорія пільгових громадян, які користуються послугами підприємства електротранспорту. Ці пільги ми оплачуємо з бюджету громади. Держава відмовилася фінансувати пільги по електротранспорту. Крім того, ми маємо збитковий тариф на електроенергію. У нас проїзд в електротранспорті коштує 4 гривні. Це найнижчий тариф в Україні. Економічно обґрунтована вартість коливається в межах 10-12 гривень, але якщо такий тариф встановити, тоді люди перестануть тролейбусами їздити. Зростає і вартість металу, з якого складається контактна мережа, зростає і електроенергія та мінімальна заробітна плата. Звичайно, що наступного року ми будемо переглядати вартість проїзду, але не настільки”, – зазначив міський голова.

Разом з тим, нагадав членам виконавчого комітету, що місто придбає ще 17 нових тролейбусів. Також наступного року будуть будувати нову тролейбусну лінію, що з’єднає вулицю Львівську і Станіславського.

“Цього року на потреби ЛПЕ ми виділили 63 мільйони, в Івано-Франківську – це 100 мільйонів. Ми є містом, яке найменше дотує електротранспорт. Щоб підприємство стало прибутковим – це абсолютно неможливо зробити через низькі доходи населення”,  – наголосив міський голова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: