15:39, 04 Вересня 2020

У Луцькраді прокоментували, чи буде у Старому місті багатоповерхова забудова

Інформацію про можливе будівництво багатоповерхівок під стінами Луцького замку спростовують у міськраді.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Роз’яснюють справжній стан речей навколо розробки містобудівної документації та що буде дозволено будувати на території Старого ринку після затвердження Історико-архітектурного опорного плану та внесення змін до Генерального плану міста Луцька.

Відповідно до п.3 ст.17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» історико-архітектурні опорні плани розробляються для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України.

Тобто, науково-проектна документація «Історико-архітектурний опорний план міста Луцька з визначенням меж і режимів використання історичних ареалів та зон охорони пам’яток м. Луцька Волинської області» розроблена Українським Державним інститутом культурної спадщини.

Вищезазначена документація передана розробниками на розгляд та погодження в науково-методичну раду з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України.

Відповідно до зауважень, висловлених на засіданні зазначеної вище ради від 23.07.2020, розробник документації доповнить Історико-архітектурний опорний план окремим розділом про Державний історико-культурний заповідник у м. Луцьку, де буде описано наявні документи щодо заповідника.

Відповідно до державних будівельних норм Б.2.2-3:2012 «Склад та зміст історико-архітектурного опорного плану населеного пункту», історико-архітектурний опорний план – це науково-проектна документація, яка включає в себе лише діючі на час складання історико-архітектурного опорного плану документи.

Згідно ст. 33 Закону України «Про охорону культурно спадщини», “Межі, зони охорони, обсяги і строки проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту і пристосування об’єктів культурної спадщини, благоустрою історико-культурного заповідника та упорядження історико-культурної заповідної території, а також заходи з охорони і використання об’єктів культурної спадщини, збереження і відтворення традиційного характеру середовища визначаються відповідно у плані організації території історико-культурного заповідника або плані організації історико-культурної заповідної території – науково-проектній документації, що розробляється відповідно до закону в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини”.

Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації працює над замовленням та виготовленням «Плану організації державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку». Роботи планується виконувати упродовж 2020 – 2021 рр.

Науково-проектна документація «Історико-архітектурний опорний план міста Луцька з визначенням меж і режимів використання історичних ареалів та зон охорони пам’яток м. Луцька Волинської області» передбачає встановлення меж двох історичних ареалів, межі яких погоджено рішенням міської ради від 05.03.2020 № 71/1.

Встановлені межі історичного ареалу №1 «Старе місто» охоплюють територію, яка в певних документах зазначалась як територія історико-культурного заповідника, та усю територію Старого ринку.

Відповідно, в розділі “Режими використання територій пам’яток та комплексної охоронної зони № 1 «Старий Луцьк» зазначено: “У комплексній охоронній зоні встановлюється режим охорони, відповідний до категорії пам’яток національного значення. Визначення абсолютної висоти забудови для кожного об’єкта зокрема, визначення планувальних параметрів та вимог до архітектурно-стилістичного і колористичного вирішення об’єктів проектування формується на підставі Проектів регенерації втраченої забудови кварталів, погоджених із відповідним державним органом охорони культурної спадщини. Ці параметри є вихідними даними для органів архітектури та містобудування на етапі видачі містобудівних умов та обмежень на проектування”.

Отже, будь-яке будівництво в межах історичних ареалів, у тому числі на території Старого ринку, можливе лише за погодженням з державним органом охорони культурної спадщини.

3 вересня цього року розпочато процедуру громадського обговорення Внесення змін до Генерального плану міста Луцька. З матеріалами можна ознайомитись на сайті Луцької міської ради.

В новому Генплані територія Старого ринку зазначена як територія громадської забудови.

«Отже твердження, що міська рада «навмисно скасовує межі заповідника», не відповідає дійсності. Межі будуть врегульовані у плані організації історико-культурного заповідника.

Висловлювання, що «хтось хоче збудувати житловий квартал на території Старого ринку», теж безпідставне. Адже, відповідно до змін у Генплані міста, ця територія віднесена до громадської забудови. А в Історико-архітектурному опорному плані накладено значні обмеження на дану територію і запроваджено обов’язкове погодження будь-якої містобудівної діяльності з державним органом охорони культурної спадщини»,  – наголошують у міськраді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: