13:42, 25 листопада 2019

У Луцькому виші відкрили лабораторію анатомії людини

У Луцькому НТУ відтепер є лабораторія анатомії людини. Учористо відкрили її ще 21 листопада.

Про це повідомляють на сайті ЛНТУ.

Саме в рамках проведення Тижня спорту у Луцькому національному технічному університеті урочисто відкрили лабораторію анатомії і фізіології. Завдяки зусиллям кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я, університет тепер має сучасну, оснащену спеціальним обладнанням, новими меблями та технікою, дослідницьку аудиторію.

За словами завідуючого кафедри Сергія Савчука, лабораторію створили з метою забезпечення практичних і лекційних занять з дисциплін медико-біологічного профілю. Аби забезпечити для студентів комфортні умови навчання, закупили відповідне обладнання, муляжі, плакати, стенди для вивчення анатомії людського тіла. Також університет передав у користування лабораторії плазму, щоб викладачі могли демонструвати профільні відеопрезентації та ролики, за допомогою яких, навчальний процес полегшиться та урізноманітниться.

Завітав на відкриття ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він виступив перед студентами із вітальним словом та наголосив, що такі лабораторії відкриваються для розширення спектру їхніх можливостей.

Своєю чергою, завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Сергій Савчук розповів про ідею та мету створення лабораторії.

«Тренер із будь-якого виду спорту зобов’язаний мати ґрунтовні знання з фізіології людини. Кожен з вас має розуміти, яка відповідальність на лягає на плечі того, хто бере під свою опіку вихованця.

Ризик загубити здоров’я або, навіть, і життя спортсмена – важка ноша. Саме тому потрібно серйозно відноситися до вивчення наукової складової своєї спеціальності.  Ви не зможете рухатися в правильному напрямку, якщо не знатимете будову організму, його основних систем; як їх  відновлювати, правильно підбирати навантаження, тощо», – наголосив Сергій Савчук.

«Ми часто говоримо про спорт високих досягнень, але нам варто пам’ятати: майбутній чемпіон – це сьогоднішній учень. Вам, як майбутнім вчителям, тренерам, потрібно докладати зусиль аби діти піднялися з лавок, на яких більшість пересиджує урок фізкультури і почали працювати. Для цього вам необхідні знання за допомогою яких ви зможете оцінити фізичний стан дитини і налагодити в Україні профілактичну медицину на основі фізичних вправ», – додав він.

 Кандидат біологічних наук Світлана Мельник на практиці продемонструвала, яким саме обладнанням оснащена лабораторія, розповіла про його властивості та разом зі студентами продемонструвала функціональність.

Так, у лабораторії анатомії та фізіології людини є: прилад для визначення показників зовнішнього дихання (визначення життєвої ємності легень та дихального об’єму), прилад для визначення фізичної витривалості її зниження – кистьовий динамометр, а також прилад для вимірювання тиску та пульсу, показники яких необхідні для застосування спеціальних формулах, що визначають фізичні властивості тіла.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: