21:47, 09 Лютого 2024

У Луцькому районі зняли карантин щодо високопатогенного грипу птиці

В п’ятницю, 9 лютого, відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луцькій районній військовій адміністрації під головуванням першого заступника голови Сергія Шкоди.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької РВА.

Головне питання порядку денного – зняття карантину щодо високопатогенного грипу птиці з господарства жительки міста Рожище Луцького району. Головний спеціаліст Луцького районного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Юрій Мосійчук доповів, що під час карантину в зонах захисту та нагляду провели облік всього поголів’я птиці в господарствах усіх форм власності. Станом на 9 лютого Волинська регіональна державна лабораторія Державної служби України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів дослідила проби сироваток крові на високопатогенний грип птиці. Оскільки результати досліджень від’ємні, ухвалили рішення про зняття карантину.

Також учасники комісії обговорили питання організації та проведення заходів у Луцькому районі щодо недопущення захворювання тварин сказом та проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в 2024 році. Юрій Мосійчук прозвітував, що в Луцькому районі протягом 2023 року провакцинували від сказу 54 185 тварин у домашніх господарствах. Також на території району провели осінню кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин методом наземного розподілу принад із вакциною (вручну).

Заслухавши доповідь, голова та члени комісії затвердили відповідний план заходів для роботи в найближчий час.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: