10:57, 17 Липня 2020

У Луцькому районі виявили небезпечного шкідника

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області при проведенні планових обстежень Луцького району виявили карантинний організм – американський білий метелик (АБМ).

Про це повідомляють на веб-сайті ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

У зв’язку з цим на території сіл Боратинської сільської ради Луцького району 15 запроваджено карантинний режим на площі 1081,13 га (с. Мстишин – 376,82 га, с. Вербаїв – 227,22 га, с.Лучиці – 143,79 га, с. Коршовець – 333,3га). Цей карантинний шкідник в Україні пошкоджує понад 250 видів культур, серед яких найулюбленішими є клен, шовковиця, бузина, волоський горіх, вишня, слива, яблуня та інші плодові культури.

Заляльковується та зимує шкідник в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, рослинних рештках, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті (на глибині 1,5-3 см). Виліт метеликів навесні відбувається недружно, розтягуючись іноді до місяця. Перші метелики з’являються наприкінці квітня — на початку травня. Вони ведуть сутінковий спосіб життя. Самки відкладають яйця на верхній і нижній бік листків та на трав’яну рослинність групами. Відроджені гусениці скелетують листок, пізніше з’їдають його цілком, залишаючи тільки грубі жилки. Активні вночі й на світанку, вдень сидять на нижньому боці листка.

Заляльковуються в різних захищених місцях. У липні — серпні відбувається літ метеликів другого покоління. Самки відкладають 2000 – 2300 яєць. Гусениці, які завершили розвиток, у серпні — вересні заляльковуються і залишаються до весни наступного року. Гусениці, відроджені з однієї кладки яєць, можуть повністю оголити плодове дерево 10 – 15 річного віку. В прохолодну й дощову погоду спостерігається масова загибель гусениць від ядерного поліедрозу та гранульозу. Лялечки гинуть у зимовий період при зниженні температури нижче –30 °С.

Поширюється шкідник перельотами і за вегетаційний період може переміститися на 25 – 40 км, в основному по направленню вітру. Гусениці переносяться повітряними потоками, а здатність їх голодувати протягом 2 тижнів призводить до того, що вони в пошуках їжі можуть переміщатися в різні райони, потрапивши в транспортний засіб, та, виживши, дають початок новим вогнищам.

У випадку виявлення американського білого метелика необхідно здійснювати заходи щодо його знищення:

–  збір та знищення гусениць та кладок яєць;

–  обрізку гілок з гніздами гусені, які необхідно спалювати у спеціально відведених місцях;

– очищення дерев від нашарування кори;

– знищення рослинних решток;

– перекопування пристовбурових кругів в садах парках та на присадибних ділянках;

– масовий вилов за допомогою феромонних пасток та ловчих поясів;

– обробки інсектицидами та біопрепаратами  в період  відродження гусениць згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

–  обробки дерев та кущів проти шкідників по голій кроні (лютий – березень) згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: